وزیر راه خبر داد؛

قراردادهای صوری اجاره برای فرار از مالیات خانه های خالی

قراردادهای صوری اجاره برای فرار از مالیات خانه های خالی اسلامی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با انجام معاملات صوری توسط برخی مالکان با بنگاه های املاک برای فرار از پرداخت مالیات بر خانه های خالی برخورد می نماییم.به گزارش بازسازی خانه به نقل از خانه ملت، محمد اسلامی در واکنش به خبری در خصوص انعقاد قراردادهای صوری برخی مالکان با بنگاه های املاک برای فرار از پرداخت مالیات بر خانه های خالی اظهار داشت: هرگونه معامله در بنگاه های املاک باید کد رهگیری دریافت کند و خلاف این مورد تخلف محسوب شده و با آن بطور حتم برخورد می شود.
وی تاکید کرد: بر این اساس زمانی که یک معامله مسکن دارای کد رهگیری نباشد، فاقد اعتبار است و وزارت راه و شهرسازی ابزارهای شناسایی متخلفان را در اختیار دارد. ما توانسته ایم با همین سیستم کنترلی یک میلیون و سیصد هزار واحد مسکن خالی را شناسایی و به سازمان امور مالیاتی برای اجرای قانون معرفی نماییم.
اسلامی خاطرنشان کرد: اطلاعات وزارت راه و شهرسازی نسبت به میزان خانه های خالی کافی است و اشراف کامل اطلاعاتی نسبت به این مورد دارد و می توانیم بر مبنای آن تصمیم گیری های لازم را انجام دهیم.
نرخ مسکن متأثر از التهابات بازار!
وزیر راه و شهرسازی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا با اجرای قانون دریافت مالیات از خانه های خالی، قیمت مسکن کاهش پیدا خواهد کرد، اظهار داشت: نوسانات نرخ مسکن متأسفانه متأثر از التهابات بازار در شرایط متعدد است، ازاین رو در صورت افت این التهابات به صورت طبیعی تمامی بازارها همچون بازار مسکن متأثر خواهد بود.
وی ضمن تاکید بر اینکه باید میان مجلس و دولت در مورد دریافت مالیات بر خانه های خالی، هم زبانی وجود داشته باشد تا کسی برای مردم شبهه ای ایجاد نکند، اظهار نمود: هدف ابتدایی ما از ثبت اطلاعات افراد در سامانه ملی املاک و اسکان، ثبت و تعیین دقیق میزان واحدهای مسکونی است و از طرفی از این طریق میتوان برنامه ریزی درستی برای تولید و عرضه مسکن انجام داد.
اسلامی تصریح کرد: هدف دیگر ما از اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی پیشگیری از ورود پول به بازار مسکن برای تبدیل آن به یک کالای سرمایه ای است، مسکن باید بعنوان یک کالای مصرفی در جامعه مطرح باشد تا فشاری که به گُرده مردم وارد نشود.

1400/01/30
14:36:08
5.0 / 5
464
تگهای خبر: ابزار , اجاره , املاك , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان