شورای عالی شهرسازی تصویب كرد؛

یك شهر جدید دیگر در حاشیه شرق تهران ایجاد می شود

یك شهر جدید دیگر در حاشیه شرق تهران ایجاد می شود به گزارش بازسازی خانه شورایعالی شهرسازی از تقاضای استانداری تهران و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران برای تأسیس شهر جدید خوارزمی در اراضی معوض شهرک زیتون اطلاع داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در نامه ای به انوشیروان محسنی بندپی، مصوبات این شورایعالی در مورد اراضی معوض به اعضای تعاونی شهرک زیتون در شمال شرق تهران را ابلاغ نمود.
متن نامه شورایعالی شهرسازی به این شرح است:
استاندار و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران
شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه ۲۷ بهمن ۹۹ بعد از استماع گزارش استانداری تهران، شرکت عمران شهرهای جدید و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در مورد میزان پیشرفت فرایند تهاتر و تأمین عوض مالکان تعاونی های واقع در شمال و شمال شرق تهران پیرو مصوبات قبلی در تاریخ های ۲۱ دی ۹۸، ۱۸ آذر ۹۸ و ۱۴ دی ۹۷ خود مورد بررسی قرار داد و به شرح زیر تصمیم گیری کرد:
۱. پیرو تأکیدات مکرر قبلی و بنا به لزوم وجود بانک اطلاعاتی مستند و قابل اتکا از مشخصات اعضای تعاونی ها، استانداری تهران بانک اطلاعاتی اعضای تعاونی های مذکور را با اولویت تعاونی زیتون در اسرع وقت تکمیل و در جلسات آتی شورایعالی ارائه نماید.
۲. پیرو تاکید بند ۲ مصوبه ۲۱ دی ۹۸ پیوست حقوقی متضمن تدوین راهکارهای اجرایی فرایند تهاتر اراضی معوض و آزادسازی عرصه تعاونی های مذکور به همراه جدول تدقیق شده شرح وظایف دستگاههای مختلف توسط استانداری تهران با همکاری مؤثر شرکت عمران شهرهای جدید تهیه و در جلسات آتی شورایعالی عرضه شود.
۳. با پیگیری مؤثر استانداری تهران و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، مصوبات استانی در مورد شهر جدید خوارزمی دریافت و مبحث جهت بررسی و تصویب در جلسات آتی شورایعالی، به دبیرخانه شورا ارسال شود.
۴. کمیته فنی شورایعالی دو پیشنهاد جدید مصوب شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران جهت استقرار جمعیت و تأمین اراضی معوض تعاونی را در جهت اجرای مصوبه ۱۰ در ۹۳ هیئت وزیران بررسی و به جلسات آتی شورایعالی عرضه نماید. با توجه به اینکه این مورد در اجرای تکلیف مقرر در مصوبه هیئت وزیران انجام می گیرد، دستگاههای عضو شورایعالی حداکثر مساعدت درجهت تأمین زیرساخت های لازم و تصویب دو سایت جدید را به عمل آورند.
۵. به جهت تسهیل فرایند واگذاری معوض و رهاسازی اراضی تعاونی ها، در اجرای حکم صریح مقام معظم رهبری، کلیه دستگاههای عضو شورایعالی خصوصاً دستگاه هایی که با اعضای تعاونی ها ارتباط سازمانی داشته اند، مراتب عدم امکان قطعی درجاسازی در قطعات و ضرورت دریافت معوض در خارج از محدوده شهری تهران متناسب با ارزش و قدرالسهم هر واحد مالکیتی را با استفاده از همه امکانات دستگاه متبوع برای اعضای تعاونی ها تبیین کنند.


منبع:

1400/02/12
23:09:36
5.0 / 5
464
تگهای خبر: استانداری , بانك , توسعه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان