آخرین قیمت اوراق مسكن، تقاضا كاهش پیدا كرد

آخرین قیمت اوراق مسكن، تقاضا كاهش پیدا كرد به گزارش بازسازی خانه خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رئیس اداره کل بررسی های اقتصادی و توسعه محصول بانک مسکن نوشت: قیمت اوراق تسهیلات مسکن از آغاز سال تابحال تغییر چندانی نداشته است.


مهناز کشتکار رجبی درباره خرید و فروش اوراق مسکن از آغاز سال ۱۴۰۰ اضافه کرد: مانند سالهای گذشته خرید و فروش ملک در فروردین کمتر شده است که همین مساله سبب شده خرید اوراق نسبت به سایر ماه ها کاهش پیدا کند. وی افزود: شرایط اقتصادی و سیاسی کشورمان سبب شده تا افرادی که قصد خرید و یا فروش ملک را دارند فعلاً دست نگه دارند و این مورد یکی از عوامل کاهش خرید اوراق نسبت به سایر ماهها است. رجبی اضافه کرد: در سال ۹۸ در شهر تهران ۲۰ درصد معاملات از محل اوراق مسکن صورت گرفته است که در سال ۹۹ حدود ۲۱ درصد خرید ملک از محل اوراق بود.
وی اظهار داشت: با عنایت به رصد بازار سرمایه، قیمت اوراق مسکن نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی نداشته است، بطوریکه در انتها معاملات امروز بازار سرمایه، هر برگ اوراق امتیاز تسهیلات مسکن خرداد(۹۸)، ۵۴هزار و ۹۲۳ هزارتومان، هر برگ اوراق امتیاز تسهیلات مسکن تیر (۹۸)، ۵۵ هزار و ۵۱۹ تومان و هر برگ امتیاز تسهیلات مسکن مرداد(۹۸)، ۵۶ هزارو ۶۱۱ تومان دادو ستد شد. کشتکار رجبی اضافه کرد: با عنایت به افزایش قیمت مسکن، افراد برای خرید ملک از این تسهیلات استفاده می نمایند. رجبی خاطرنشان کرد: دامنه نوسان اوراق امتیاز تسهیلات مسکن به مانند گذشته( +۵)(-۵)است و هیچ تغییری نکرده است. 223227


منبع:

1400/02/27
18:46:53
5.0 / 5
446
تگهای خبر: بازار , بانك , تسهیلات , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان