با حضور اسلامی در ایروان پیگیری شد؛

تلاش وزیر راه برای توسعه ترانزیت با ارمنستان، روسیه و گرجستان

تلاش وزیر راه برای توسعه ترانزیت با ارمنستان، روسیه و گرجستان وزیر راه و شهرسازی از گفت وگوی ایران و ارمنستان جهت راه اندازی کریدور خلیج فارس-دریای سیاه و راه آهن تبریز-جلفا و ایروان-تفلیس آگاهی داد و اظهار داشت: پروسه تجارت و ترانزیت بین 2 کشور تسهیل می شود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی که بمنظور رایزنی جهت استفاده از مسیر ارمنستان در قسمتی از کریدور شمال- جنوب به این کشور سفر کرده با اشاره به این که گفت و گو با مقام های کشور ارمنستان در پنج محور انجام می شود، در بیان قسمتی از جزییات آن، اظهار داشت: راه اندازی کریدور خلیج فارس- دریای سیاه موضوعی است که پیگیری آن در برنامه قرار دارد و راه اندازی این مسیر نیاز به توسعه، ظرفیت سازی و بهسازی دارد و بخش های مهم آن باید راه اندازی شود.
وی افزود: محور دومی که پیگیری می شود راه آهن تبریز- جلفا و ایروان- تفلیس است. مقرر است تا با گفت وگوها و مذاکرات چندجانبه ای که با محوریت روسیه انجام شده است، بتوانیم این خطوط را فعال نماییم و این خط آهن بعنوان کریدور ریلی شمال- جنوب بتواند مورد بهره برداری قرار بگیرد.
اسلامی ایجاد فرصت برای شرکت های ایرانی را در بازسازی و نوسازی پروژه های مشترک دو کشور ایران و ارمنستان از دیگر موارد گفت و گو با مقام های ارمنستانی عنوان نمود و اضافه کرد: طبق گفت وگوهایی که انجام شد، قرار شد تا اطلاعات این پروژه ها در اختیار ایران قرار بگیرد. همچنین، از کنسرسیوم ایرانی و چند گروه ایرانی که آمادگی مشارکت در پروژه های ارمنستان را دارند در قالب بسته اجرا و تامین مالی بتوانیم پیشنهاد دریافت نماییم و پیشنهادهای ارمنستان را نیز ارزیابی کرده و برای شروع پروژه ها، تصمیم گیری نماییم.
وی محور چهارم گفت و گو را موضوع سرمایه گذاری پیرامون توسعه ترانزیت و لجستیک برشمرد و اظهار داشت: درباب سرمایه گذاری هایی که باید در پروسه تجارت و ترانزیت شکل بگیرد و تسهیل کننده و پشتیبان تجارت باشد تا جذابیت بیشتری جهت استفاده از این محور توسط بازرگانان، تجار و شرکت های حمل و نقل بوجود آورد نیز بحث و تبادل نظر شد.
اسلامی محور پایانی گفت و گو را موضوع عوارض عنوان نمود و اظهار داشت: عوارض باید به شکلی تعیین شود که جذابیت بوجود آورد تا شرکت های ایرانی مسیر ارمنستان را انتخاب کنند. درباب این مساله نیز مقرر شد، قانونی که در آن کشور در دست تصویب قرار دارد به شکلی تنظیم شود که قابل استفاده باشد و جذابیت بوجود آورد تا با حداقل هزینه، شرکت های ایرانی مسیر ارمنستان را انتخاب کنند.

1400/03/04
10:08:16
5.0 / 5
261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان