قطار ایران به مسكو می رسد؟

قطار ایران به مسكو می رسد؟ به گزارش بازسازی خانه ایسنا نوشت: در پی امضای تفاهم نامه بین ایران و ارمنستان برای فعال کردن خطوط ریلی دوجانبه و کریدور شمال-جنوب، باید دید که قطار ایران بوسیله نخجوان به مسکو متصل خواهد شد یا خیر؟


در هفته ای که گذشت تفاهم نامه ریلی بین ایران و ارمنستان به امضا رسید تا دو طرف اقدامات لازم را در امتداد فعال شدن مسیر ریلی بوسیله نخجوان انجام دهند. البته در برنامه ریزی های صورت گرفته نخجوان نه فقط بعنوان یک مقصد ریلی بلکه بعنوان پل ارتباطی بین ایران و روسیه و متصل کننده خلیج فارس به دریای سیاه نقش آفرینی خواهدنمود. سعید رسولی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این زمینه گفته بود در پی صلح اخیری که بین ارمنستان و آذربایجان صورت گرفت سفری به ارمنستان داشتیم و درباره حمل و نقل ریلی خصوصاً در حوزه قطارهای باری با مسئولان ارمنستانی صحبت کردیم تا جابه جایی کالا از جلفا به نخجوان و از آنجا به ایروان، تفلیس و نهایتا مسکو صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه مقامات روسی از ارائه این طرح در جلسات آنلاین برگزار شده استقبال کردند، اضافه کرد: در جلسه ای که در ارمنستان بین هیأت ایرانی و ارمنستانی به امضا رسید قرار شد تا همکاریهای لازم برای جابه جایی کالا بوسیله شبکه ریلی در راه ایران به مقصد روسیه و اروپا صورت گیرد. همین طور دو کشور برای فراهم کردن بستر لازم باید اطلاعات مورد نیاز همچون اطلاعات تعرفه ای، موضوعات مربوط به سیستم ها و... را در اختیار یکدیگر قرار دهند. رسولی افزود: یکی دیگر از خاصیت های برقراری ارتباط ریلی بین ایران، ارمنستان و مسکو این است که می توانیم در حوزه ترانزیت ریلی نیز فعال تر و بهتر عمل نماییم چونکه بعنوان مثال کشوری مانند هندوستان همه کالاها و بار خودرا بوسیله دریا به روسیه می فرستد اما اگر این خط ریلی فعال شود از نظر زمانی و هزینه ای صرفه جویی خوبی برای هندی ها خواهد داشت که مسلما از این مسئله استقبال خواهند کرد. باتوجه به تفاهم نامه امضا شده بین ایران و ارمنستان، استقبال مقامات روسی از این طرح و فراهم شدن قسمتی از مقدمات اجرای آن باید دید در ادامه ارتباط ریلی بین ایران و ارمنستان و روسیه فراهم خواهد شد یا آنکه اتفاق دیگری رقم خواهد خورد. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1400/03/09
10:25:55
5.0 / 5
319
تگهای خبر: راه آهن , سیستم , شركت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان