آخرین خبر درباره ثبت نام در سامانه املاك و اسكان

آخرین خبر درباره ثبت نام در سامانه املاك و اسكان به گزارش بازسازی خانه باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از آنجایی که تعدادی از افراد هنوز اطلاعات خودرا در سامانه املاک ثبت نکرده اند؛ پیشنهاد تمدید مهلت ثبت نام را داده ایم.


محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه درخواست تمدید مهلت ثبت نام برای سامانه املاک و اسکان داده شده است، اظهار داشت: برای جلوگیری از تراکم زیاد مردم در دفاتر خدمات الکترونیکی و با هدف ایجاد فرصت کافی برای کسانی که تا حالا نتوانسته اند، ثبت نام انجام دهند، درخواست تمدید مهلت ثبت نام را داده ایم. او افزود: متقاضیان برای ثبت اطلاعات خود در سامانه املاک و اسکان تا ۱۹ خرداد ماه فرصت دارند تا اطلاعات خودرا بارگذاری کنند و در صورت عدم بارگذاری اطلاعات طبق قانون مشمول جرائم مالیاتی می شوند. معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که سامانه املاک و اسکان از نظر فنی هیچ مشکلی ندارد و افراد می توانند به آسانی در این سامانه اطلاعات خودرا بارگذاری کنند، اضافه کرد: ممکنست در بعضی از شهرها سرعت اینترنت پایین باشد که همین موضوع موجب می شود که متقاضیان در هنگام ثبت نام با مشکل مواجه شوند؛ بدین سبب باتوجه به الزام قانونی در این بخش پیشنهاد تمدید را داده ایم. محمودزاده با اشاره به فصل جا به جایی و نقل و انتقالات مستاجران درباره نحوه ثبت اطلاعات آنها اظهار داشت: مستاجران در صورت جا به جایی یک ماه فرصت دارند تا اطلاعات خودرا در این سامانه ثبت کنند و تمامی این موارد در قانون لحاظ شده است. معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: واحدهای مسکونی واقع در تمامی شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور، در هر سال مالیاتی در مجموع بیش از ۱۲۰ روز ساکن یا کاربر نداشته باشند بعنوان خانه خالی شناسایی شده و به ازای هرماه بیش از زمان اعلام شده ماهانه مشمول مالیات برمبنای مالیات بر درآمد اجاره می شوند.
گفتنی است، سال اول معادل شش برابر مالیات متعلقه، سال دوم معادل دوازده برابر مالیات متعلقه، سال سوم به بعد معادل هجده برابر مالیات متعلقه است. بر طبق این گزارش واحدهای نوساز بعد از ۱۲ ماه و در پروژه های انبوه سازی بعد از ۱۸ ماه از زمان صدور گواهی اتمام عملیات ساختمانی موضوع ماده ۱۰۰ قانون شهرداری مصوب ۱۱ تیرماه ۱۳۳۴ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن مشمول مالیات موضوع این ماده می شوند. همین طور مالکان واحدهای مسکونی تمام کشور شامل شهری و روستایی موظف می باشند، اطلاعات املاک تحت تملک خودرا با تعیین نوع بهره برداری، حداکثر ظرف مدت ۲ ماه بعد از انتشار دستورالعمل مربوطه، در سامانه ملی املاک و اسکان کشور ثبت کنند. ثبت واحدهای مسکونی دارای جهات امنیتی، بر طبق دستورالعمل مصوب شورای عالی امنیت ملی انجام می شود. بر طبق این گزارش متقاضیان تا ۱۹ خرداد ماه فرصت ثبت نام در سامانه املاک و اسکان را دارند که در این بخش تمامی افراد شامل مستاجران و مالکان باید بصورت کامل اطلاعات خودرا در این سامانه درج کنند. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1400/03/13
11:28:35
5.0 / 5
304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان