تغییر مهم در وضعیت دریافت وام ودیعه مسكن

تغییر مهم در وضعیت دریافت وام ودیعه مسكن به گزارش بازسازی خانه تسنیم نوشت: در حالی ثبت نام وام ودیعه مسکن از چهارشنبه گذشته شروع شده که با مصوبه جدید ستاد ملی کرونا در افزایش سقف وام، عملا پرداخت وام 25 میلیونی با سفته حذف می شود.


با مصوبه ستاد ملی کرونا شرایط دریافت وام ودیعه مسکن طی سال ۱۴۰۰ تغییر کرده و مبلغ وام مستأجران تهرانی از ۵۰ میلیون به ۷۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. ستاد ملی کرونا مصوب کرد: «مهلت ثبت نام اشخاص واجد شرایط برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن تا اختتام شهریور ماه ۱۴۰۰ تمدید شده و بانک ها و موسسات اعتباری موظفند حداکثر تا اختتام آذر ماه سال جاری تسهیلات مذکور را پرداخت کنند. شرایط و مقررات مترتب بر این تسهیلات در سال ۱۳۹۹، امسال نیز به قوت خود باقی است. تا سقف مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان از بسته تسهیلات کرونائی، در سال ۱۴۰۰ به پرداخت تسهیلات برای این مساله اختصاص داده می شود.» در ادامه معاونت ساختمان و مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به زمان شروع ثبت نام وام ودیعه مسکن شرایط دریافت این وام را به شرح زیر اعلام نمود: - متقاضیان دریافت این تسهیلات ودیعه مسکن باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند. - متقاضیان باید دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره ­نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند. - تاریخ انعقاد اجاره ­نامه واحد مسکونی باید مربوط به شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ باشد. - چنانچه متقاضی تا حداکثر ۲ هفته از تاریخ معرفی به شعب بانکی نسبت به تکمیل مدارک خود و ضامنین اقدام نکند، نسبت به رد درخواست متقاضی اقدام می ­ شود.
گرچه ستاد ملی کرونا اعلام نموده شرایط و مقررات مترتب بر این تسهیلات در سال ۱۳۹۹ در سال ۱۴۰۰ هم به قوت خود باقی است، اما شرایط پرداخت وام ودیعه نسبت به سال قبل با تغییرات جزیی اما مهمی روبرو خواهد شد. در حقیقت با افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام ودیعه مسکن سایر شهرها، عملا پرداخت این وام با سفته امکان پذیر نیست. وام ۱۵ میلیون تومانی ودیعه سایر شهرها برمبنای مصوبه ستاد ملی کرونا با سفته پرداخت می شد، اما مستأجران برای دریافت این وام که به ۲۵ میلیون تومان بالا رفته حتما باید ضامن به بانک عامل معرفی کنند. بنظر می رسد این تغییر موجب می شود تا مستأجران کمتری موفق به دریافت وام ودیعه مسکن شوند، مسئله ای که ستاد ملی کرونا بایستی توجه ویژه ای به آن داشته باشد. وام ودیعه مسکن به دو صورت قابل پرداخت است؛ یکی اینکه در اختیار مالک قرار می گیرد و مستأجر سود و کارمزد آن را طی یکسال (سود ۱۳ درصدی) پرداخت می کند و دیگری آن که وام در اختیار مستأجر قرار گرفته و اقساط آن را با سود ۱۲ درصدی پرداخت خواهدنمود. بر این اساس بازپرداخت تسهیلات تا ۳۰ میلیون تومانی ۳ ساله و ۳۰ میلیون تومان به بالا ۵ ساله است. بدین سان قسط وام ۲۵ میلیون تومان حدود ۸۳۰ هزار تومان، ۴۰ میلیون تومانی حدود ۹۰۰ هزار تومان و ۷۰ میلیون تومانی حدود یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان است. سود وام ۲۵ میلیونی حدود ۵ میلیون تومان، وام ۴۰ میلیون تومانی حدود ۱۳.۳ میلیون و وام ۷۰ میلیونی حدود ۲۳.۵ میلیون تومان است. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1400/03/28
20:44:16
5.0 / 5
189
تگهای خبر: اجاره , املاك , بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان