بخشنامه اجرائی طرح ملی مسكن به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ گردید

بخشنامه اجرائی طرح ملی مسكن به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ گردید بازسازی خانه: معاون اول رییس جمهور مصوبه هیئت دولت درباب بخشنامه اجرائی طرح اقدام ملی مسکن را به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ نمود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری تصویب نامه هیئت دولت درباب بخشنامه اجرائی طرح اقدام ملی مسکن را به وزرای راه و شهرسازی، تعاون، اقتصاد، نیرو، نفت و صنعت و همین طور رؤسای سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی ابلاغ نمود.
بر اساس این بخشنامه، تسهیلات ساخت مسکن ذیل طرح اقدام ملی برای ۶۰۰ هزار واحد مسکونی، ۱۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
دوره مشارکت مدنی این تسهیلات (مدت زمانی ارائه تسهیلات به سازنده تا زمان تحویل واحد به متقاضی) ۳ سال و مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات از طرف دارنده واحد مسکونی، ۱۲ سال در نظر گرفته شده است.
نرخ سود این تسهیلات برای متقاضیان عادی، نرخ سود شورای پول و اعتبار (۱۸ درصد) و برای متقاضیان عضو گروه های کم درآمد ۵ درصد در نظر گرفته شده است؛ مابه التفاوت این دو نرخ سود از محل تبصره ۱۴ بودجه سنواتی به بانک ها پرداخت می شود.
کلیه دستگاه های اجرائی موظف به تهیه زیرساخت های لازم برای این طرح شامل انشعابات آب، برق، گاز و فاضلاب شده اند.
هزینه خدمات جانبی اجرای این طرح از محل منابع داخلی شرکتها و دستگاه های تابعه وزارت راه و شهرسازی تا سقف ۵۰ میلیارد تومان تعیین شده است.
منبع:

1400/03/29
19:13:36
5.0 / 5
355
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , خدمات , درآمد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان