عبور قطار از سه استان دیگر تا آخر سال جاری

عبور قطار از سه استان دیگر تا آخر سال جاری به گزارش بازسازی خانه ایسنا نوشت: اگر خطوط ریلی اولویت دار سال جاری که پیشرفت فیزیکی بالایی هم دارنند، به بهره برداری برسد میتوان امیدوار بود که تا آخر سال جاری سه مرکز استان دیگر به شبکه ریلی سراسری متصل شوند.


بر مبنای آمارهای انتشار یافته تا کنون و طی سالهای گذشته افتتاح هزار و ۹۷ کیلومتر خط ریلی در مناطق مختلف کشور بوده که در این میان مهم ترین مسیرهای ریلی، به قول عباس خطیبی - معاون ساخت وتوسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور- راه آهن گرگان- اینچه برون، راه آهن تهران- همدان، راه آهن غرب کشور، راه آهن مراغه- ارومیه، راه آهن قزوین- رشت، راه آهن میانه- بستان آباد، راه آهن خواف- هرات بوده است. وی در اینباره اعتقاد دارد که اگر روند شتابان توسعه راه آهن در کشور طی ۱۰ سال آینده هم ادامه یابد، ایران به رتبه دوم منطقه از نظر چگالی خطوط شبکه ریلی به تناسب وسعت دست پیدا می کند.

خطیبی افزود: با بهره برداری از طریق آهن یزد- اقلید، بستان آباد- خاوران، زاهدان- خاش، همدان- سنندج، رشت- کاسپین و میانه- اردبیل تا آخر سال جاری سه استان دیگر هم به شبکه ریلی کشور متصل می شوند.
البته پیش از این هم خیراله خادمی –معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور- در اینباره گفته بود که سه مرکز استان امسال به شبکه ریلی متصل خواهند شد و در این راستا پروژه هایی تحت عنوان طرح های اولویت دار در دست اقدام قرار گرفته و بزودی به بهره برداری خواهند رسید.
وی با اشاره به اینکه راه آهن یزد-اقلید، رشت-کاسپین-انزلی، راه آهن بستان آباد تبریز، راه آهن کردستان و راه آهن میانه اردبیل همچون طرح ها و پروژه های ریلی اولویت دار در سال ۱۴۰۰ هستند، اضافه کرد: راه آهن یزد-اقلید طولانی ترین خط ریلی به طول ۲۷۱ کیلومتر بوده است. این خط ریلی در واقع یک مسیر شرقی-غربی بوده و استان فارس را به یزد و نهایتا خراسان رضوی متصل می کنند. همینطور بخش زیادی از معادن را هم داده و جا به جا کننده حجم بالایی مسافر و بار در کشور خواهد بود.
با این وجود باید دید آیا خطوط ریلی اولویت دار امسال به بهره برداری خواهد رسید و سه استان دیگر به شبکه ریلی سراسری متصل خواهند شد یا آنکه مانند برخی پروژه های ریلی دیگر با تاخیر در بهره برداری و موکول شدن زمان افتتاح به ماه و سالی دیگر مواجه خواهیم شد.


منبع:

1400/04/04
00:04:37
5.0 / 5
330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان