خبر مهم وزیر راه درباره وام ودیعه مسكن

خبر مهم وزیر راه درباره وام ودیعه مسكن به گزارش بازسازی خانه وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای گروه هایی که توان مالی خرید خانه را ندارند، پنج نوبت برای طرح اقدام ملی مسکن نام نویسی کردیم که از دو میلیون و 500 هزار نفر متقاضی؛ 530هزار نفر واجد شرایط بودند.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین، محمد اسلامی در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما گفت: تا حالا ۲۸ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی از طرح اقدام ملی مسکن به بهره برداری رسیده است. مهم ترین بخش از اظهارات وی را در ادامه می خوانید: * برای طرح اقدام ملی مسکن ۵۰ هزار هکتار از اراضی وزارت جهاد کشاورزی را در اختیار گرفته ایم و وام ساخت مسکن را از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش داده ایم که بیش از ۵۰ درصد هزینه ساخت مسکن را پوشش می دهد. * با شناسایی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد خالی، مشخصات آنها را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار داده ایم و قانون جدید مالیات بر خانه های خالی درباره آنها از مرداد امسال اجرائی شود. * نکته ویژه قانون جدید مالیات بر خانه های خالی، مالیات مضاعف بر خانه های خالی حقوقی است که دو برابر خانه های حقیقی دریافت می شود. * تا حالا سه میلیون نفر در سامانه جامع املاک و اسکان نام نویسی کرده اند که به علت شرایط کرونا تا اختتام شهریور مهلت نام نویسی خانوارها در این سامانه تمدید شده است. البته وضعیت مسکن حدود ۲۵ میلیون خانوار را شناسایی کرده ایم که این وضعیت برای آنها بصورت پیامک ارسال می شود تا آنرا تأیید یا رد کنند.
* بورس مسکن را نیز راه اندازی کردیم و خودمان نیز بعنوان خط شکن؛ تعدادی مسکن در آن قرار دادیم تا دستگاه های دیگر نیز خودرا در این بورس بفروشند. * دولت سیزدهم اعلام نموده است می خواهد سالانه یک میلیون مسکن بسازد که زمین، زیرساخت ها و نظام مهندسی آن آماده است، اما تعداد متقاضیان باید بررسی شود. در طرح اقدام ملی مسکن برای ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جانمایی شده است. * در شهر پردیس ۱۵ هزار مسکن مهر تحویل داده شده است، اما صاحبان آنها نیاز ندارند و در آنها ساکن نشده اند. * ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری زیرساختی در پردیس انجام داده ایم و امکانات بسیاری در آن راه اندازی کرده ایم، اما تا زمانی که صاحبان واحدها در آن ساکن نشوند؛ این شهر آباد نمی گردد. * در دولت های یازدهم و دوازدهم ۱۱ هزار کیلومتر یعنی سالانه بطور میانگین؛ یک هزار کیلومتر آزادراه و بزرگراه ساخته ایم. بیشتر نقاط حادثه خیز جاده ها را نیز بهینه سازی کرده ایم و در ماه های آتی ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه نیز که در مرحله آسفالت است به شبکه راه های کشور افزوده می شود. * امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان برای وام ودیعه مسکن پیش بینی شده و برای افرادی است که تا حالا دریافت نکرده اند. * در سال ۹۹ حداقل ۶۵ درصد میزان اثاث کشی برمبنای قانون اجاره بها کاهش داشته و این آمار در شهرهای دیگر غیر از تهران بالای ۸۰ درصد بوده است. *تاکنون ۲۵۰ هزار خانوار ثبت نام کرده اند و این وام برای افرادی است که تا حالا دریافت نکرده اند و سقف این وام برای تهران به ۷۰ میلیون تومان بالا رفته است. دلیل اصلی پرداخت این وام این است که مردم اثاث کشی نکنند و ما زمین ۹۹ ساله برای ساخت واحد اجاره ای می دهیم. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1400/04/28
09:02:42
5.0 / 5
203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان