وزیر راه:

ایرلاین ها از افزایش قیمت بلیت پرواز اجتناب کنند

ایرلاین ها از افزایش قیمت بلیت پرواز اجتناب کنند به گزارش بازسازی خانه وزیر راه و شهرسازی در نشست شورایعالی هواپیمایی اظهار داشت: ضروریست انجمن شرکتهای هواپیمایی از اقدام ناهماهنگ با شورایعالی هواپیمایی کشوری در افزایش نرخ بلیت هواپیما خودداری کند.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، در نشست شورایعالی هواپیمایی کشوری مقرر شد کمیته کارشناسی برای تعیین هزینه هر ساعت-صندلی پرواز تشکیل شده و بر مبنای نتایج این کمیته در نشستی فوق العاده برای نرخ بلیت هواپیما تصمیم گیری شود.
نشست شورایعالی هواپیمایی کشوری با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و سایر اعضای این شورا در محل ساختمان دادمان تشکیل شد؛ بررسی اقدام شرکتهای هواپیمایی در افزایش نرخ بلیت هواپیما یکی از دستورات این نشست بود.
وزیر راه و شهرسازی در این جلسه و در جمع بندی موارد مطرح شده اظهار داشت: ضروریست که انجمن شرکتهای هواپیمایی، از اقدام ناهماهنگ با شورایعالی هواپیمایی کشوری در افزایش نرخ بلیت هواپیما خودداری کند.
اسلامی ضمن اشاره به نرخ بلیت هواپیما اضافه کرد: در نرخ گذاری، دو مسأله اهمیت دارد. یکی محاسبات عددی هزینه ها و درآمد شرکتهای هواپیمایی (ایرلاین ها) و دیگری نقش حاکمیت در حمایت توأمان از همه اقشار جامعه و صنعت هوانوردی است.
وی افزود: هنگامی که محاسبات عددی مبنای تعیین قیمت بلیت هواپیما قرار می گیرد، باید مواردی همچون نرخ ارزان سوخت و سهل گیری دولت در دریافت مطالبات خود از ایرلاین ها هم به صورت عددی محاسبه شده و در نتیجه نهایی اعمال شود.
وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به اختلاف نظر سازمان هواپیمایی کشوری و شرکتهای هواپیمایی در محاسبه قیمت هر صندلی-ساعت پرواز هواپیما اظهار داشت: لزوم دارد که یک کمیته کارشناسی با حضور کارشناسان بی طرف، نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری و نمایندگان شرکتهای هواپیمایی تشکیل گردد تا در مورد این هزینه به اتفاق نظر برسیم.
گفتنی است در انتها مقرر شد این کمیته کارشناسی در اسرع وقت تشکیل شده و بر مبنای نتایج آن، در نشست فوق العاده شورایعالی هواپیمایی کشوری برای نرخ بلیت هواپیما تعیین تکلیف شود.


منبع:

1400/05/10
15:52:55
5.0 / 5
190
تگهای خبر: درآمد , ساخت , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان