تازه ترین خبر درباره مالیات خانه های گران و لوکس

تازه ترین خبر درباره مالیات خانه های گران و لوکس بازسازی خانه: مهر نوشت: مدیرکل دفتر طراحی و تحلیل فرآیندهای سازمان امور مالیاتی از آماده نشدن آئین نامه اجرایی قانون مالیات بر خانه های گران قیمت امسال و صفر بودن درآمد این پایه مالیاتی پارسال اطلاع داد.


در قوانین بودجه سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ مالیات بر واحدهای مسکونی گران قیمت که به قانون مالیات بر خانه های لوکس مشهور شده، برای سقف های پیشبینی شده به ترتیب ۷۰۰ و ۹۰۰ میلیون تومان در دو سال مذکور تبصره هایی در نظر گرفته شده بود. با این وجود به علت آماده نشدن آیین نامه اجرایی مربوطه که باید از جانب وزارت امور اقتصادی تهیه و در هیئت دولت تصویب می شد، هیچ درآمدی از محل این پایه مالیاتی در سال ۱۳۹۹ ثبت نشده است. آیین نامه اجرایی قانون مالیات بر خانه های گران قیمت هنوز هم از جانب وزارت اقتصاد تهیه نشده است. بر مبنای بندهای ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۰، امسال (۱۴۰۰) واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران قیمت در صورتیکه واحد مسکونی بالای ۱۰ میلیارد تومان باشد، بر مبنای ضرایبی که برای دامنه های قیمتی ۱۰ تا ۱۵، ۱۵ تا ۲۵، ۲۵ تا ۴۰، ۴۰ تا ۶۰ و مازاد بر ۶۰ میلیارد تومان تعیین شده، از مالکان این واحدهای مسکونی مالیات دریافت خواهد شد.
سازمان مالیاتی: آیین نامه اجرایی مالیات بر خانه های گران قیمت هنوز تهیه نشده است محمد برزگری مدیرکل دفتر طراحی و تحلیل فرآیندهای سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این پرسش که تا کنون چه رقمی از محل این پایه مالیاتی وصول شده؟ اظهار نمود: در سال ۱۳۹۹ از محل مالیات بر خانه های گران قیمت هیچ درآمدی وصول نشده است. وی ادامه داد: دلیل عدم وصول این درآمد مالیاتی، تهیه نشدن آیین نامه اجرایی آن است. در قانون بودجه هم در سال ۱۳۹۹ و هم سال ۱۴۰۰ اجرای قانون مالیات بر خانه های گران قیمت منوط به تهیه آیین نامه مربوطه که به تأیید هیئت دولت برسد، شده بود. این مقام مسئول در سازمان امور مالیاتی خاطرنشان کرد: آیین نامه اجرایی این قانون پارسال تهیه نشد و برای سالجاری هم هنوز خبری از تدوین این آیین نامه نیست. وی تصریح کرد: تا زمانی که این آیین نامه تهیه نشود، امکان وصول درآمدی از محل این پایه مالیاتی نیست؛ چون بر طبق این آیین نامه است که نحوه شناسایی واحدهای گران قیمت و نرخ گذاری آنها و همینطور چگونگی دریافت مالیات از این محل مشخص خواهد شد. برزگری درباره نحوه دسترسی سازمان امور مالیاتی به بانک اطلاعاتی خانه های لوکس و گران قیمت خاطرنشان کرد: باید در آیین نامه اجرایی این قانون، مشخص شود که چه دستگاه هایی چه اطلاعاتی را در اختیار سازمان مالیاتی قرار دهند؛ مثلا شهرداری، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت راه و شهرسازی و … اطلاعات خود درباره واحدهای مسکونی گران قیمت را به سازمان مالیاتی می دهند و این سازمان هم بر مبنای آیین نامه ای که به تصویب دولت می رسد، نحوه تطبیق این اطلاعات با یکدیگر را تدوین و اجرا خواهد کرد؛ اما این آیین نامه تا کنون تهیه و تصویب نشده است. ۲۲۳۲۲۵

1400/05/13
11:58:03
5.0 / 5
192
تگهای خبر: املاك , بانك , درآمد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان