وام یک میلیارد تومانی مسکن جوانان از کی پرداخت می شود؟

وام یک میلیارد تومانی مسکن جوانان از کی پرداخت می شود؟ به گزارش بازسازی خانه مهر نوشت: پرداخت وام یک میلیارد تومانی تسهیلات خرید مسکن از محل حساب پس انداز مسکن جوانان، در صورت افتتاح حساب از فردا، 15 سال بعد قابل انجام است.


تنها بانک تخصصی در بخش مسکن چند روز قبل در خبری از موافقت شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن از محل حساب سپرده پس انداز مسکن جوانان به یک میلیارد تومان آگاهی داد. بر این اساس دارندگان حساب پس انداز مسکن جوانان که از سال ۱۴۰۰ مبادرت به افتتاح این حساب کنند، در یک دوره انتظار ۵ تا ۱۵ می توانند از تسهیلات در رابطه با این حساب بهره مند شوند. نرخ سود این تسهیلات برای کسانی که ۵ سال ماهانه مبادرت به واریز ۲۰۰ هزار تومان کنند، ۶ درصد است. ولی در آخر سال پنجم (سال ۱۴۰۵) در تهران ۴۰۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ و مراکز استان ۳۵۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن دریافت خواهند کرد. نرخ سود این تسهیلات برای کسانی که در آخر سال پانزدهم مبادرت به دریافت آن کنند، ۹ درصد است. ارقام واریزی دارنده این حساب در ۵ سال اول ماهانه ۲۰۰ هزار تومان، در سالهای ششم تا دهم هر ماه ۳۰۰ هزار تومان و در سالهای یازدهم تا پانزدهم نیز ماهانه ۴۰۰ هزار تومان است تا بتواند وام یک میلیارد تومانی را در آخر سال پانزدهم دریافت کند. رقم وامی که از محل حساب مذکور (حساب پس انداز مسکن جوانان) به کسانی که امسال مبادرت به افتتاح حساب کرده اند، داده می شود، در آخر سال پانزدهم (سال ۱۴۱۵) در تهران یک میلیارد تومان، کلانشهرها ۸۵۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۷۰۰ میلیون تومان است.
وام یک میلیاردی چند سال دیگر پرداخت می شود؟ سال قبل هم شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن از محل حساب پس انداز مسکن جوانان تا ۴۰۰ میلیون تومان در آخر سال پانزدهم موافقت کرده بود. به عبارت دیگر، اگر کسانی که سال ۱۳۹۹ این حساب را افتتاح کرده اند، در سال ۱۴۱۴ تنها ۴۰۰ میلیون تومان وام مسکن می گیرند اما کسانی که سال ۱۴۰۰ این حساب را باز کرده اند، در سال ۱۴۱۵ یک میلیارد تومان دریافت می کنند! اقساط ماهانه ۹ میلیون تومانی بنا بر اعلام بانک مذکور، بازپرداخت تسهیلات یک میلیارد تومانی مسکن، ۲۰ ساله است. با این حساب رقم اقساط آن ماهانه ۸ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۲۵۹ تومان خواهد بود. وام گیرنده در آخر سال بیستم، ۲ میلیارد و ۱۵۹ میلیون و ۳۴۲ هزار تومان به بانک برمی گرداند که با کسر یک میلیارد تومان اصل وام، یک میلیارد و ۱۵۹ میلیون و ۳۴۲ هزار تومان آن سود این تسهیلات خواهد بود. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1400/06/22
10:44:14
5.0 / 5
69
تگهای خبر: بانك , تخصص , تسهیلات , كلانشهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان