وعده اجرای مگاپروژه در بخش حمل و نقل

وعده اجرای مگاپروژه در بخش حمل و نقل بازسازی خانه: توان ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال و دعوت از سرمایه گذاران برای پروژه های عمرانی و حمل و نقل، همچون مهم ترین برنامه های وزیر راه و شهرسازی است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین، هم اکنون بخش عمران کشور به علت شرایط تحریم ها و کسری شدید مالی، در شرایط حساس و پیچیده ای قرار دارد؛ در چنین شرایطی، قول هایی همچون ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال و دعوت از سرمایه گذاران برای مشارکت در طرح های آزادراهی و طرح های ریلی، از جانب رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی شنیده می شود.
او در برنامه های خود، از پهن کردن فرش قرمز برای ایرانی ها مقیم کشورهای خارجی، دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی بخش خصوصی و روش های تأمین منابعی مانند تهاتر با نفت را برای اجرای مگاپروژه های حمل و نقل اطلاع داده است.
قاسمی در عین حال، پیش از این در گفت وگویی تلویزیونی گفته بود که توسعه حمل و نقل و اجرای مگاپروژه های آن مانند ساخت راه آهن تهران-مشهد، راه آهن تهران-قم-اصفهان، ساخت آزادراه ها و... را از راه جذب سرمایه های داخلی و خارجی و با روش هایی مانند تهاتر با نفت، BOT و... در دستور کار خود قرار داده و برای سرمایه گذاری ایرانی ها خارج از کشور فرش قرمز پهن می کند.
وزیر راه و شهرسازی در مورد ساخت و ساز در بخش مسکن هم مدعی شده است که توان مهندسی، فنی و شرکت هایی که عملا بتوانند یک میلیون مسکن را بسازند، در کشور وجود دارد.
جدول زیر بخشی از مهم ترین وعده های اعلام شده از جانب رستم قاسمی در برنامه های وی است.
تکمیل و به روزرسانی بانک زمین و احصای کلیه زمینهای دولتی واقع در حریم و محدوده شهرها، تأمین تمامی اراضی موردنیاز برای تولید مسکن در دولت سیزدهم، اجرای ماده ۶ قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن و اجرای ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن تا آخر ۱۴۰۰ است.
پیگیری و نهایی سازی جدول اقدام مبتنی بر قانون جهش تولید و تأمین مسکن، تدوین نقشه راه مبتنی بر اولویت بندی چگونگی اجرای طرح های پشتیبان اقدام ملی مسکن، زمان بندی اجرایی عملیات طرح اقدام ملی با حداکثر سرعت ممکن، معرفی افراد حائز شرایط به بانکها جهت دریافت تسهیلات ساخت مسکن مبحث قانون بودجه، و تشکیل فوری صندوق مسکن و تجهیز منابع مالی مطرح در قانون جهش تولید مسکن.
تکمیل تمامی واحدهای باقی مانده مسکن مهر تا آخر ۱۴۰۰، ایجاد سامانه ثبت اطلاعات برخط واحدهای تکمیل نشده مسکن مهر، تسریع در اجرای خدمات روبنایی موردنیاز پروژه های مسکن مهر از محل تهاتر اراضی وزارت راه و شهرسازی، شروع مقدمات اجرایی فرایند ساخت نهضت ملی مسکن با اولویت شهرهای کوچک و متوسط و روستاها و تأمین مسکن محرومان، تسریح در فرایند نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده.
تکمیل طرح جامع حمل و نقل و نقشه راه عملیاتی سازی آن مبتنی بر زمان بندی مشخص، تدوین نقشه راه بهبود کیفیت ناوگان حمل و نقل در چهار بخش، تدوین نقشه اقدام کریدورهای بین المللی و هاب های لجستیکی، تدوین برنامه عملیاتی برای کاهش تلفات با افزایش ایمنی راه های کشور، و تکمیل پروژه های نیمه تمام راه روستایی.
تکمیل و بروزرسانی «سامانه ملی املاک و اسکان» جهت اجرای ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم بعنوان مهم ترین ابزار سیاستگذاری و مدیریت حوزه مسکن، شناسایی و معرفی خانه های خالی و گران قیمت با اولویت کلانشهرها به وزارت اقتصاد و دارایی جهت دریافت مالیات با اجرای ماده ۵۴ مکرر و ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم و تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰
تدوین راهکارهای جذب سرمایه گذار مردمی در طرح های حمل و نقلی و مسکن، معرفی طرح های آزادراه ها و طرح های ریلی و دعوت از سرمایه گذاران برای مشارکت، استفاده از منابع مالی و اموال دستگاههای تابعه برای تأمین مالی طرح های اولویت دار حمل و نقل از راه صندوق توسعه حمل و نقل
احصاء و تدوین برنامه زمان بندی کلیه پروژه های پیشران در حوزه حمل و نقل با تکیه بر پروژه های ناتمام دارای اولویت و امکان خاتمه یابی سریع
۲۲۳۲۲۵


منبع:

1400/06/23
10:40:33
5.0 / 5
230
تگهای خبر: ابزار , املاك , بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان