پاسخ به چند سوال مهم در حوزه آهن آلات

پاسخ به چند سوال مهم در حوزه آهن آلات بازسازی خانه: در این مطلب به ویژگی های مهم هر کدام از این قطعات آهنی می پردازیم. خرید هر کدام از این قطعات نیز مراحل و روش های خاصی دارد و لازم است با آگاهی کامل اقدام به خرید آن ها کرد. در ادامه اطلاعات مفیدی درباره خرید هر کدام از ان ها ارائه خواهیم کرد.


دنیای آهن الات دنیای وسیعی است که شامل قطعات مختلفی می شود. هرکدام از این قطعات دارای کارایی خاص هستند. برخی از این قطعات پرکاربرد تر بوده و برخی از آن ها کاربرد کمتری دارند. هرکدام از قطعات آهنی با هر اندازه ای از کارایی دارای اهمیت ویژه ای است. پروفیل ، میلگرد ساده ، سیم خاردار ، مفتول گالوانیزه از جمله مقاطع آهنی مهمی هستند که در این مقاله به آن ها می پردازیم.

هر کدام از قطعات آهنی که از ان ها نام بردیم ویژگی های خاصی دارند. در این مطلب به ویژگی های مهم هر کدام از این قطعات آهنی می پردازیم. خرید هر کدام از این قطعات نیز مراحل و روش های خاصی دارد و لازم است با آگاهی کامل اقدام به خرید آن ها کرد. در ادامه اطلاعات مفیدی درباره خرید هر کدام از ان ها ارائه خواهیم کرد.

پروفیل چیست؟

اگر بخواهیم تعریفی دقیق از این محصول ارائه دهیم باید خدمت شما عرض کنیم که به مقطع ثابتی که دارای طول زیاد باشد پروفیل یا قوطی گفته می‌شود که معمولاً این مقطع ثابت قطعات فولادی هستند. قطعاتی که می‌توان آن‌ ها را در انواع و اشکال مختلف و متفاوت ساختپروفیل اصطلاحی است که بیشتر در ساختمان سازی و ماشین سازی نام آن را می شنویم. میزان استفاده از این قطعات با مقطع کوچک در پنجره و درب‌ها بسیار زیادتر از بقیه قسمت‌های ساختمان است. اما نوع دیگر پروفیل‌ ها که دارای مقطع نسبتاً بزرگی هستند برای اسکلت‌های فلزی و ساختن ستون می‌توان از آن‌ها استفاده نمود. این قوطی ها می‌توانند باضخامت 1.5 تا 8 میلی متر ساخته شوند.

 

نکات خرید پروفیل

پروفیل در لغت به معنی مقطعی است که در یک طول معین، سطح مقطع ثابتی دارد. با تکیه به این تعریف می توان بیشتر مقاطع به غیر از ورق را در دسته بندی پروفیل جای داد. در میان انواع مختلف پروفیل های موجود در بازار آهن آلات، پروفیل به مقطعی توخالی که باز یا بسته باشد اطلاق می شود.

احتمالا مهم ترین دانستنی درباره پروفیل ها که لازم است هنگام خرید پروفیل از آن آگاهی داشته باشید، آشنایی با انواع پروفیل موجود در بازار است. همچنین مهم است که کارخانه ها و برند هایی که از سازندگان پروفیل هستند را نیز بشناسید.

 بررسی انواع پروفیل

انواع مختلف پروفیل با توجه به کارایی خاص خود به گروه های زیر تقسیم می شوند:

 • ساختمانی
 • صنعتی
 • گالوانیزه
 • مبلی
 • پروفیل‌های باز (مانند زد ، آبرو و پروفیل فرانسوی)

بررسی برندهای تولیدکننده انواع پروفیل

اغلب کارخانه های تولید کننده این محصول در تهران و اصفهان دایر شده اند. در ادامه با تفکیک شهر ها، کارخانه ها را معرفی خواهیم کرد.

کارخانه‌های تولید کننده پروفیل در تهران را در ادامه مشاهده می نمایید:

 •  جهان پروفیل
 • تهران شرق
 • صابری(خاورسوله)
 •  کیان پرشیا
 • یاران
 • کیهان
 • ساوه

کارخانه‌های تولید کننده پروفیل در اصفهان موارد زیر هستند:

 • پروفیل آسیا
 • نیکان پروفیل
 • بهفلز
 • علویجه

سایر کارخانه ها نیز عبارتند از:

 • کارخانه پروفیل میلاد یزد
 • کارخانه مهر سهند تبریز

 

 برخی نکات دیگر

 • لازم است اطلاعات مربوط به ویزگی های محصول را پیش از خرید جمع آوری کرده باشید.
 • پیش از اقدام به خید پروفیل درباره کارایی آن پروفیل و محل استفاده از آن دقت لازم را داشته باشید.
 • ابعاد ، ضخامت و وزن پروفیل مهم ترین مشخصات فیزیکی مورد توجه هنگام خرید پروفیل هستند.  

 راهنمای خرید پروفیل

کالا های فولادی در دسته کالا های استراتژیک قرار می گیرند. این کالا ها در طول روز با نوسان قیمت رو به رو هستند. از طرفی می دانیم که پروفیل از ورق تولید می شود، به همین دلیل قیمت پروفیل وابستگی شدیدی به قیمت ورق دارد. به دلیل نوسان روزانه قیمت پروفیل، لازم است جدول قیمت پروفیل را به صورت روزانه بررسی نمایید.

ویژگی‌های پروفیل

 • سبک بودن.
 • قابلیت آبکاری
 • سایز و ابعاد مختل
 • کیفیت سطحی مطلوب
 • جوش پذیری مطلوب
 • دارای ویژگی شکل پذیری و خم
 • دارای دقت ابعادی مطلوب در قطر و ضخامت

میلگرد 10 ساده

میلگرد ساده ، از پرکاربردترین میلگرد های موجود در بازار است که آن را از شمش می‌سازند. صنعت ساختمان‌سازی، امروزه به یکی از صنایع مهم در کشور بدل شده است. این صنعت نقش مهمی در اقتصاد ایفا می‌کند و به همان اندازه هم استحکام ساختمان و ایمنی آن مهم است. در هنگام پروژه‌ای عمرانی و ساختمان‌سازی ، استفاده از میلگرد ها را به عناوین مختلف شاهد هستیم. یکی از مهم‌ترین کاربردهای میلگرد 10 ساده در صنعت ساختمان‌سازی ، تقویت‌کنندگی بتن و دیگر ادوات تعبیه ‌شده در دیوارها و پیکره اصلی ساختمان‌ها است.

نحوه خرید میلگرد

محصول بعدی که نکاتی دباره خرید و ویژگی های آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت، میلگرد ساده است. میلگرد ساده نیز در دسته آهن آلات مهمی است که در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود. در ادامه توجه شما را به نکات مهم خرید میلگرد جلب می کنیم.

مشاوره با کارشناسان فروش میلگرد

پس از بررسی های شخصی و انتخاب محصول مورد نظر لازم است حتما با مشاوران حوزه آهن آلات مشورت نمایید. با دریافت مشاوره از کارشناسان خریدی هدفمند تر و راحت تر خواهید داشت.

آگاهی از ظرفیت بار مورد نیاز

برای راحتی ببشتر و خرید دقیق تر باید قبل از اقدام به سفارش میلگرد، تناژ مورد نیاز خود را تعیین نمایید. این امر علاوه بر مزایای زیاد که دارد، تعیین کننده محل خرید شما نیز خواهد بود. در صورتی که نیاز شما بیش از 25 تن باشد، می توانید آن را به شکل مستقیم از کارخانه تهیه کنید و در غیر این صورت لازم است آن را از بازار آزاد تهیه نمایید.

استعلام قیمت پیش از خرید

پیشنهاد می شود خیداران قبل از اقدام به سفارش میلگرد و سایر اهن آلات از فروشندگان و کارشناسان مراکز فروش معتبر و کارخانه ها قیمت محصول مورد نظر خود را استعلام بگیرند. انتخاب بهترین قیمت برای بهترین کیفیت، مطمئن ترین انتخاب خواهد بود. در صورت استعلام از چندین فروشنده و کارخانه، خریداران گرفتار افراد سودجویی که قیمت های غیر واقعی و بالا رائه می کنند، نخواهند شد.

 دریافت پیش فاکتور خرید

هنگامی که تصمیمات خود درباره اندازه، وزن و کاربری میلگرد نهایی کرده اید و قصد خرید آن را دارید، یک مرحله دیگر برای خریدی آگاهانه باقی مانده است. لازم است قبل از پرداخت مبلغ سفارش یک پیش فاکتور از فروشنده یا کارشناسان فروش بگیرید که جزئیات خرید شما در آن ثبت شده باشد.

 ارسال تاییدیه سفارش به کارشناس فروش

پس از اینکه پیش فاکتور سفارش خود را دریافت نمودید، در صورتی که همه چیز مورد قبول شما بود، با کارشناسان فروش یا فروشندگان تماس گرفته و خرید خود را نهایی کنید.

 اعلام آدرس دقیق به فروشنده

پس از خرید میلگرد بار شما توسط فروشنده برای شما ارسال خواهد شد. به همین دلیل باید آدرسی کامل در اختیار او قرار دهید.

 اطمینان از وزن بار پس از تحویل کالا

لازم است جهت کسب اطمینان از کامل بودن بار میلگرد خود، محموله را پس از دریافت وزن کشی کنید. در این صورت از استاندارد بودن میلگرد های ارسال شده برای خود مطمئن خواهید بود.

بررسی میلگرد خریداری شده

بعد از این که بار میلگرد خود را تحویل گرفتید، چند نکته وجود دارد که باید آن ها را بررسی کنید.

 • رنگ محصول
 • آرم محصول

رنگ محصول باید کاملا عادی باشد و هیچ گونه اثری از زنگ زدگی نباید روی محصول خریداری شده دیده شود. از طرفی هر میلگرد دارای آرم حک شده از کارخانه تولیدی خود است. هنگامی که میلگرد هارا تحویل می گیرید به آرم حک شده روی ان ها توجه داشته باشید تا مغایرتی با میلگرد سفارش داده شده توسط شما نداشته باشد.

 ویژگی های میلگرد ساده

میلگرد ساده مقطعی از جنس آهن است که ویژگی های خاص آن باعث کارایی وسیع این محصول در قسمت های مختلف شده است. در ادامه این ویژگی ها را به اختصار بیان می کنیم:

 • خواص مکانیکی
 • مشخصات وزنی
 • قابلیت فرم پذیری
 • خاصیت جوش پذیری

نکاتی که قبل از خرید سیم خاردار باید بدانید

در ادامه بررسی آهن آلات به سیم خاردار می رسیم. این محصولی از جنس آهن برای حصار کشی های امنیتی نقش بسیار پررنگی دارد. سیم خاردار به دوشکل خطی که همان نوع معمولی است و نوع حلقوی در بازار موجود است. قبل از اقدام به سفارش و خرید این محصول لازم است با توجه به کارایی مورد نظرتان نوع سیم خاردار سفارشی خود را مشخص کنید. در ادامه مطلب هر کدام از انواع سیم خاردار را به اختصار معرفی می کنیم و اطلاعات فنی مفید را به اشتراک می گذاریم.

سیم خاردار

امروزه بحث امنیت در مکان های مختلف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. از این رو وجود محصولات بسیار متنوع برای برقراری امنیت مکان های مختلف دارای اهمیت فراوانی می باشد. سیم خاردار یکی از محصولاتی است که می تواند تامین کننده این نیاز جهت ایمن سازی باشد. بدین ترتیب شرکت های مختلفی این محصول را با تنوع زیاد تهیه و تولید می کنند. این موضوع باعث گسترش چشمگیر استفاده از انواع سیم خاردار شده است.

 

ویژگی های سیم خاردار

مقرون به صرفه بودن: با استفاده از سیم خاردار با هزینه ای کم امنیت مکان های مانند اماکن کشاورزی، مسکونی و صنعتی تامین می شود.

مقاومت بسیار زیاد: همه انواع سیم های خاردار به شدت مقاوم هستند.چنانچه شخصی قصد عبور از سیم های خاردار و ورود به محیط حفاظت شده را داشته باشد مجبود است از ابزار های خاصی استفاده کند، چراکه بریدن سیم های خاردار کار بسیار سختی است.

سهولت در اجرا: در صورتی که تمایل به استفاده از سیم خاردار داشته باشید، در مدت زمانی کوتاه می توانید آن را تهیه کرده و با روشی ساده و آسان آن را در مکان مورد نظر نصب کنید.

راهنمای خرید مفتول گالوانیزه

مفتول گالوانیزه از دیگر آهان آلات مهم و مورد بحث در این مطلب است. مفتول های گالوانیزه از جنس آهن هستند و روی ان ها را با زینک پوشش دهی کرده اند. این مفتول ها علاوه بر این که استحکام و دوام بالایی دارند، شکل پذیر و منعطف نیز هستند.

مفتول گالوانیزه چیست؟

مفتول سیاه در ضخامت ۱/۲ تا ۴ میلی متر تحت فرایند گالوانیزاسیون سرد و گرم با فلز روی پوشش دهی شده و در برابر هر نوع زنگ زدگی عایق بندی می شود. مفتول های سیاه معمولا به دو روش سرد و گرم گالوانیزه شده و روانه ی بازارهای مصرف می شوند. جالب است بدانید که برای تهیه مفتول گالوانیزه گرم مفتول های سیاه در حمامی از فلز روی غوطه ور شده و توسط فلز روی پوشش دهی می شوند که نسبت به مفتول گالوانیزه سرد کیفیت و مرغوبیت بیشتری دارند و اما برای تهیه نوع سرد آن، مفتول های سیاه به کمک روش الکترولیز توسط فلز روی پوشش دهی شده و کیفیت قابل قبولی ندارد.

انواع مفتول گالوانیزه

مفتول های گالوانیزه وابسته به نوع تولیدشان در دو نوع مفتول گالوانیزه گرم و مفتول گالوانیزه سرد در بازار موجود هستند. در ادامه جزئیات هر کدام از این مفتول ها را مشاهده می نمایید.

 گالوانیزه سرد

مفتول گالوانیزه سرد به روش آبکاری سرد و به صورت الکترولیز که با استفاده از برق است پوشش دهی می شود. ضخامت این نوع از ضخامت نوع گالوانیزه گرم کمتر است و در نتیجه مقاومت کمتری در برابر رطوبت از خود نشان می دهد.

مفتول گالوانیزه گرم

مفتول گالوانیزه گرم در واقع همان مفتول سفید است. برای تولید این محصول ابتدا مفتول سیاه حرارت داده می شود و در این فرآیند کربن آن به حداقل مقدار ممکن می رسد. طی فرآیند توضیح داده شده مفتول نرم و نفوذ ناپذیر می شود. در مرحله بعدی نیز این محصول را روی مذاب شناور می کنند تا روکشی عمیق و یکنواخت در آن ایجاد شود.

خرید اینترنتی آهن آلات از سایت مورد اعتماد

خرید هر یک از مصالح ساختمانی مانند میلگرد، پروفیل با توجه به اهمیت آنها باید با دقت بالا انجام پذیرد. به همین دلیل بهتر است حتما در این انتخاب جستجوی کاملی انجام دهید. پیشنهاد ما برای این خرید فروشگاه اینترنتی www.fence-iran.ir  است.  در این سایت قیمت تمامی کالاها کاملا شفاف می باشد و خدمات پس از فروش عالی نیز می تواند از میزان رضایت مندی کاربران از این مجموعه باشد.

1400/08/30
16:37:55
5.0 / 5
243
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان