وام مسکن هنرمندان 200 میلیون تومان شد

وام مسکن هنرمندان 200 میلیون تومان شد تفاهم نامه اعطای ۲ هزار فقره تسهیلات مسکن بین بانک عامل بخش مسکن و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با هدف تأمین تسهیلات مسکن به هنرمندان صنایع دستی به امضا رسید.به گزارش بازسازی خانه به نقل از بانک عامل بخش مسکن، تفاهمنامه اعطای ۲ هزار فقره تسهیلات مسکن بین بانک عامل بخش مسکن و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با هدف تأمین تسهیلات مسکن به هنرمندان صنایع دستی به امضا رسید.
بر اساس این تفاهمنامه تا آخر سال ۱۴۰۰ دو هزار فقره به هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع دستی پرداخت می شود.
در قالب این تفاهمنامه علاوه بر تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی بدون سپرده در تهران، امکان استفاده از تسهیلات مسکن از محل اوراق هم فراهم بوده تا به هنرمندان حوزه صنایع دستی بتوانند به صورت ترکیبی از ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن بهره مند شوند.
سقف تسهیلات بدون سپرده در تهران ۶۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ و بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۵۰ میلیون تومان و در شهرهای کوچک هم ۴۰ میلیون تومان است. متقاضیان در شهرهای بزرگ می توانند همزمان از تسهیلات اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن (اوراق ممتاز) ۱۶۰ میلیون تومان و در شهرهای کوچک هم ۱۲۰ میلیون تومان استفاده کنند.
تسهیلات از محل اوراق برای زوجین هنرمند هم متناسب با شهر محل زندگی تا دو برابر این میزان قابل افزایش است.
مدت بازپرداخت تسهیلات بدون سپرده ۱۰ ساله و تسهیلات از محل اوراق ممتاز هم ۱۲ ساله است.
محمود شایان مدیرعامل بانک دولتی در این جلسه اظهار داشت: بعد از درخواست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مورد تأمین تسهیلات هنرمندان حوزه صنایع دستی، با کمال میل پذیرفتیم و مقدمات امضای تفاهمنامه با این وزارت خانه را سریعاً ترتیب دادیم.
همچنین در این مراسم سعید اوحدی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن اشاره به این که بر مبنای آمار ثبت شده در سامانه ما، هم اکنون ۵۲۰ هزار هنرمند در حوزه صنایع دستی فعالیت می نمایند عنوان کرد: ۷۵ درصد از این هنرمندان را بانوان به خود اختصاص می دهند و از این میزان سهم نیز، ۸۰ درصد بانوان خودسرپرست هستند.
پویا محمودیان معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم در این مراسم با تکیه بر این که این تسهیلات تا آخر سال ۱۴۰۰ برای پرداخت تسهیلات به ۲ هزار هنرمند و صنعتگر در حوزه صنایع دستی اعتبار دارد، ابراز امیدواری کرد ابتدای سال آینده هم این تفاهمنامه تمدید شود.


منبع:

1400/10/11
16:44:00
5.0 / 5
249
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , توسعه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان