برای دریافت این وام 600 میلیون تومانی چه کنیم؟

برای دریافت این وام 600 میلیون تومانی چه کنیم؟ به گزارش بازسازی خانه معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: متقاضیانی که ملک آنها در بافتهای هدف بهسازی و نوسازی قرار دارد و پروژه شان به 10 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده می توانند از سقف تسهیلات نوسازی تا 600 میلیون تومان استفاده کنند؛ مشمولان برای ثبت درخواست به سامانه طرحهای جامع حمایتی مسکن یا سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران مراجعه کنند.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد آئینی اظهار نمود: کسانی که ملک شان در محدوده بافتهای فرسوه شهری، سکونتگاههای غیررسمی و بافتهای تاریخی واقع شده، نسبت به نوسازی اقدام نموده اند، پروژه شان به ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و قصد دارند از تسهیلات جدید نوسازی تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان استفاده کنند به سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن (نهضت ملی مسکن) به آدرس saman.mrud.ir و یا سایت شرکت بازآفرینی شهری تهران به آدرس udrc.ir مراجعه کنند. وی با اعلان اینکه سقف تسهیلات فقط به واحدهای واقع در اطراف حرم های مطهر چهار شهر مشهد، قم شیراز و تهران پرداخت می شود اضافه کرد: سقف وام ۴۵۰ میلیون تومان است اما در چهار شهر مشهد، قم، شیراز و تهران و در محدوده حرم امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (ع)، حرم شاهچراغ (ع) و حرم حضرت عبدالعظیم (ع) تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان رسیده که ۱۵۰ میلیون تومان از وام کلیه متقاضیان بدون سود بانکی پرداخت می شود. معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: افراد برای آنکه بدانند خانه شان در محدوده هدف بازآفرینی قرار دارد یا خیر کد جام یا کد پستی ملک را وارد کنند. آئینی اظهار داشت: برای دریافت این تسهیلات نیازی به سپرده گذاری نیست و همین که ملک در بافتهای فرسوده واقع شده باشد کافی است تا مشمول دریافت این وام شود. وی اشاره کرد: ۱۵۰ میلیون تومان از تسهیلات نوسازی در تمامی شهرها با سود صفر درصد پرداخت می شود. مابقی ۱۸ درصد خواهد بود. پس نرخ سود در تهران حدود ۱۲ درصد، در کلانشهرها ۱۱ درصد و در سایر شهرها حدود ۱۰ درصد است. علاوه بر این در تهران ۱۵۰ میلیون تومان دیگر از این تسهیلات و در سه شهر دیگر قم، شیراز و مشهد ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۹ درصد است و اگر متقاضیان زیر پوشش نهادهای حمایتی باشند سود این بخش از تسهیلات ۴ درصد خواهد بود.
آئینی با اعلان اینکه ۴۵۰ میلیون تومان از تسهیلات نوسازی توسط بانک مسکن پرداخت می شود اظهار داشت: مازاد این رقم تا سقف ۶۰۰ میلوین تومان برای چهار شهر تهران، قم، مشهد و شیراز توسط صندوق سرمایه گذاری حرم مطهر که زیرمجموعه شرکت بازآفرینی شهری است تامین خواهد شد. خوشبختانه طی چند ماه اخیر با حمایت وزیر راه و شهرسازی منابع نوسازی ۳.۵ برابر دوره های گذشته شده و ان شاءالله بتوانیم به هدف نوسازی سالیانه ۱۵۰ هزار واحد دست پیدا نماییم. معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: برمبنای قانون پشتیبانی از احیا، پشتیبانی از نوسازی و بهسازی بافتهای فرسوده، شهرداری ها موظفند حداقل ۵۰ درصد در عوارض پروانه و تواکم ساخت تخفیف بدهند که این رقم تا ۱۰۰ درصد هم می توانند باشد. هم اکنون شهرداریهای کشور همکاری خوبی در بافتهای فرسوده دارند و بطور متوسط بالای ۸۵ درصد تخفیف می دهند. آئینی اظهار نمود: از شهرداری ها درخواست کردیم تا مدت زمان صدور پروانه را کاهش دهند که اکثرا اجابت کردند. هم اکنون دریافت پروانه بیش از ۷ تا ۸ ماه طول می کشد که شهرداریها قصد دارند این زمان را به کمتر از ۲ ماه برسانند و این برای سرمایه گذار بسیار مهم می باشد. بنا بر این گزارش، سقف تسهیلات نوسازی و بهسازی در بافتهای ناکارآمد تا قبل از این ۲۵۰ میلیون تومان بود که در ایام اخیر به ۶۰۰ میلیون تومان افزوده شد. بر این اساس اکنون تسهیلات بافت فرسوده در تهران ۴۵۰ میلیون تومان است، در کلانشهرها ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز استانها ۳۵۰ میلیون تومان و در باقی شهرها ۳۰۰ میلیون تومان است. از طرف دیگر مبلغ نوسازی بافت فرسوده در چهار شهر مشهد، قم، شیراز و تهران و در محدوده حرم امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (ع)، حرم شاهچراغ (ع) و حرم حضرت عبدالعظیم (ع) تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است که ۱۵۰ میلیون تومان از وام کلیه متقاضیان بدون سود بانکی پرداخت می شود. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1401/01/08
14:08:50
5.0 / 5
210
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , ساخت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان