۱۹ هزار معامله مسكن در دی ماه

۱۹ هزار معامله مسكن در دی ماه به گزارش بازسازی خانه تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی شهر تهران در دی ماه سال ۱۳۹۶، به ۱۹ هزار واحد مسكونی رسید كه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۳. ۵ درصد افزایش نشان داده است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از بانك مركزی، در دی ماه سال جاری متوسط قیمت خرید و فروش یك متر مربع زیربنای واحد مسكونی معامله شده با استفاده از بنگاه های معاملات ملكی شهر تهران ۵۲. ۴ میلیون ریال بود كه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۶. ۷ درصد افزایش را نشان داده است.
گزارش تحولات بازار مسكن شهر تهران در دی ماه سال ۱۳۹۶ كه برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاك و مستغلات كشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانك مركزی تهیه و انتشار یافته است.
بر اساس این گزارش واحدهای كمتر از ۵ سال ساخت با ۴۹. ۵ درصد بیشترین حجم خرید و فروش مسكن در دی ماه را به خود اختصاص دادند این در شرایطی است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل (دی ماه ۹۵) تعداد معاملات این نوع واحدهای مسكونی ۳. ۴ درصد كاهش یافته و در مقابل به سهمیه واحدهای بالای ۱۵ سال افزوده شده است. بعد از این نوع واحدها، بیشترین خرید و فروش واحدهای مسكونی به املاك ۱۱ تا ۱۵ سال ساخت با ۱۴. ۸ درصد اختصاص دارد.
همچنین بر مبنای این گزارش از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، بیشترین میزان خرید و فروش مانند ماه گذشته به منطقه ۵ با ۱۳. ۶ اختصاص داشته و منطقه ۴ با ۱۱. ۲ و منطقه ۲ با ۹. ۳ درصد از حجم معاملات دی ماه مسكن، در رتبه های بعدی قرار دارند.
بنابر اعلام بانك مركزی میانگین قیمت هر متر مربع مسكن در تهران ۵ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان برآورد شده است ك نسبت به ماه قبل (آذرماه ۹۶) تنها ۳ درصد افزایش قیمت رخ داده است اما نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶. ۷ درصد رشد نشان داده است.
همچنین تفاوت تغییر قیمت ها در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران بسیار فاحش بوده به گونه ای كه بیشترین افزایش قیمت در دی ماه امسال نسبت به دی ماه سال قبل، ۲۷. ۳ درصد و كمترین میزان رشد در منطقه ۲۰ تهران با افزایش ۵. ۵ درصد رخ داده است.
در بازار اجاره بها هم میانگین قیمت ها در دی ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل در تهران ۱۰. ۳ درصد رشد قیمت رخ داده است.
گفتنی است بیشترین تعداد معاملات مسكن در دی ماه امسال در منطقه ۵ با ۲ هزار و ۵۸۷ فقره معامله انجام شد و كمترین تعداد خرید و فروش مسكن در منطقه ۱۹ با ۱۲۲ فقره معامله بود.
گرانترین منطقه تهران منطقه یك با میانگین ۱۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۹۰۰ تومان در ماه گذشته بود و ارزانترین منطقه هم به منطقه ۱۸ با ۲ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۸۰۰ تومان برآورد می گردد.
گزارش كامل معاملات بازار مسكن در دی ماه را اینجا می توانید مطالعه كنید.
 

1396/11/07
16:21:19
5.0 / 5
4922
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان