معرفی یک هزار و ۳۲۵ بنگاه معاملات ملکی متخلف به تعزیرات حکومتی

معرفی یک هزار و ۳۲۵ بنگاه معاملات ملکی متخلف به تعزیرات حکومتی بازسازی خانه: یک هزار و 325 واحد معاملات ملکی و مشاور املاک متخلف در 6 ماهه نخست امسال توسط بازرسان اداره های کل صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور به اداره های کل تعزیرات حکومتی معرفی گشتند.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، رضا زرین گل اظهار داشت: طی نیمه نخست امسال طرح ویژه نظارت بر واحدهای صنفی معاملات ملکی و مشاوران املاک با هدف نظارت بر اجاره بهای مسکن و کنترل قیمت های مسکن از طرف بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت برگزار و هفت هزار و ۹۶۸ مورد بازرسی از بنگاه های مشاور املاک در کشور انجام شد.
وی اضافه کرد: از این تعداد یک هزار و ۳۲۵ واحد صنفی متخلف شناسایی و پرونده های مربوطه با ارزش بیش از ۱۳۲ میلیارد و ۵۱۳ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۶۴۶ ریال برای رسیدگی و صدور رأی به مراجع ذیصلاح ارسال شد.
به گفته این مسؤول، گران فروشی خدمات با ۵۰۱ مورد، عدم درج تعرفه در محل با ۸۷۶ مورد، عدم صدور فاکتور با ۹۱۴ مورد و در نهایت نداشتن پروانه کسب با ۲۴۲ مورد از عمده تخلفات این واحدهای صنفی است.
زرین گل اشاره کرد: باتوجه به شرایط ویژه اقتصادی کشور و در امتداد تنظیم بازار مسکن، بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استانها با همکاری سایر دستگاه های نظارتی در قالب گشت های بازرسی مشاوران املاک فعالانه به انجام مسؤولیت خواهند پرداخت و با متخلفان طبق قانون برخورد می کنند.
مدیرکل بازرسی خدمات سازمان حمایت اشاره کرد: مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف دراین زمینه با سامانه ۱۲۴ یا با مراجعه به پورتال سازمان و در استانها نیز با ارائه شکایت های خود به ستادها، شکایات خودرا پیگیری کنند.

1402/08/29
12:56:18
5.0 / 5
135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان