شهرهای جدید با الگوبردای از كره ساخته خواهند شد

شهرهای جدید با الگوبردای از كره ساخته خواهند شد به گزارش بازسازی خانه، به نقل از ایلنا به نقل از معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت كارگاه های آموزشی برنامه ریزی شده برای برگزاری در ۲۱ و ۲۲ فروردین ماه با هدف انتقال جزئیات همین تجارب از كشور كره بوده كه ۲ بحث چگونگی تأمین سیستم مالی و نقش شهرهای هوشمند در حوزه آمایشی سرزمین كره جنوبی از اهمیت بالایی برای ما برخوردار خواهد بود.حبیب اله طاهرخانی مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید درمورد سمینار برنامه ریزی شده در مورد انتقال تجارب كره جنوبی در انتقال پایتخت اداری و همینطور كارگاه آموزشی شهر جدید - شهر هوشمند با حضور اساتید و كارشناسان هر ۲ كشور بیان كرد: شركت عمران شهرهای جدید در اواخر سال ۹۵ تفاهم نامه ای با شركت دولتی ال اچ كره جنوبی به امضا رساند چراكه این شركت دارای تجارب خیلی خوب و منحصربه فردی در حوزه های كاری مختلف خصوصا در بحث توسعه شهرهای جدید است.
طاهرخانی با تاكید براینكه كره جنوبی هم حدودا دارای فرآیندی مشابه ایران در ساخت و توسعه شهرهای جدید است اظهار داشت: این كشور در دهه ۹۰ میلادی كار ساخت شهرهای جدید خویش را شروع كرده و تا ۱۰ سال تمركز اصلی خویش را با هدف پاسخگویی به نیار مسكن مردم جامعه بر توسعه شهرهای مسكونی قرار داد.
معاون وزیرر اه و شهرسازی در این خصوص ادامه داد: كره جنوبی از سال ۲۰۰۰ با تغییر نگاه خود به شهرهای جدید، رویكرد ساخت این شهرها را از مسكونی به سایر حوزه ها همچون شهرهای هوشمند تغییر داد و آن ها را از ابعاد مختلف توسعه شهری بررسی كرد.
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود در تشریح خصوصیت شهرهای هوشمند بیان كرد: این شهرها عموما شهرهایی كارآفرین و در عین حال هوشمند هستند كه نوآوری در بخش های گوناگون اداره آن همچون سیستم حمل ونقل، سیستم تأمین انرژی، آب و سیستم فاضلاب دیده شده و دیگر تمركز عملیات ساخت و بهره برداری از این شهرها صرفا بر روی حوزه سكونتی نخواهد بود.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید همینطور شهرهای هوشمند را تجاربی منحصر به فرد و محرك رشد و توسعه در كشورها دانست و اظهار داشت: كارگاه های آموزشی برنامه ریزی شده برای برگزاری در ۲۱ و ۲۲ فروردین ماه با هدف انتقال جزئیات همین تجارب از كشور كره بوده كه ۲ بحث چگونگی تأمین سیستم مالی و نقش شهرهای هوشمند در حوزه آمایشی سرزمین كره جنوبی از اهمیت بالایی برای ما برخوردار خواهد بود.
طاهرخانی در ادامه سخنان خود با بیان این نكته كه شركت عمران شهرهای جدید هم در این دوره به سمت رویكرد ساخت شهرهای آمایشی به خصوص در نسل نوی شهرها واقع در جنوب كشور حركت كرده است اظهار داشت: بدون شك حوزه مدیریت و برنامه ریزی این شهرها از اهمیت بالایی برخوردار بوده كه قصد داریم در این كارگاه و سمینار از تجارب كشور كره در روند اجرایی نسل نوی شهرهای جدید بهره ببریم.
به گفته این مقام مسئول كره جنوبی ۱۰ سال بر روی ساخت شهرهای جدید با رویكرد سكونتی تمركز داشته درحالی كه در كشور ما این زمان بسیار طولانی شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه درحال حاضر استفاده از بحث گردشگری اصلی ترین رویكرد ما در ساخت شهر جدید تیس به حساب می آید اظهار داشت: بطور قطع تجارب كره ای ها می تواند تا حدی تأخیر بالای ما در تغییر رویكرد شهرهای جدید را جبران و این فرآیند را تسریع بخشد.
وی در انتها مواردی همچون نقش شهرهای جدید كره در برنامه آمایش سرزمینی، شهرهای پایدار و هوشمند، روش تأمین مالی، نحوه برنامه ریزی و مدیریت شهری جدید كره جنوبی و تجربه انتقال پایتخت اداری این كشور را از محورهای اصلی این سمینار برشمرد.

 

1397/01/17
16:43:00
5.0 / 5
5487
تگهای خبر: توسعه , شركت , شهرسازی , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان