صالحی:

تورم در ازای رشد اقتصادی

تورم در ازای رشد اقتصادی به گزارش بازسازی خانه یك عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران اظهار داشت: « اقتصادهایی كه روبه جلو حركت می كنند نیاز به تورم مصنوعی دارند كه در گرو فشاری است كه دولت به بازار وارد می نماید.»حمیدرضاصالحی در گفت وگو با خبرآنلاین با اشاره به اینكه در بعضی مواقع تورم توسط سیاستگذاری بانكی از جانب بانك مركزی افزوده می شود، اظهارداشت: « اقتصادهایی كه روبه جلو حركت می كنند نیاز به تورم مصنوعی دارند كه در گرو فشاری است كه دولت به بازار وارد می نماید. تورم منجر به این می گردد كه چرخ اقتصاد بچرخد و عرضه و تقاضا در بازار بیشتر شود.»
وی اضافه كرد: « در كل به نفع اقتصاد می شود؛برای تحرك بخشی به اقتصاد اندكی تورم بد نیسـت. مهم این است كه در كشور به اندازه كافی تورم پایین آمده است. ازاین رو باید به نحوی برنامه ریزی شود كه هم بتوان به رشدهای بالاتر دست یافت و هم اینكه به اقشار صدمه پذیر كشور فشار وارد نشود. »
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با تاكید بر اینكه در خیلی از اقتصادهای دنیای امروز سیاستگذاران بانكی حتی میزانی تورم مصنوعی تولید می كنند تا تحولی در اقتصاد تولید شود، خاطرنشان كرد: « تسهیلات بانكی باید در اولویت دولت قرار بگیرد. دولت باید از اختیارات رگولاتوری كه بانك مركزی دارد استفاده نماید و بانك مركزی هم باید از ظرفیت هایش استفاده گردد.»
او افزود: «لازم است كه دولت یك انضباط مالی را در كشور تولید كرد كه در گرو این انضباط مالی، تورم كاسته می شود.ساختار اقتصاد كلان كشور نیاز به اصـلاح دارد كه جراحی مدیریت شده باید در این زمینه صورت گیرد.»


 

1397/01/23
18:51:34
5.0 / 5
5527
تگهای خبر: بانك , تولید , تورم , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان