وام مسكن افزایش می یابد

وام مسكن افزایش می یابد به گزارش بازسازی خانه معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از ارائه پیشنهاد به دولت برای افزایش میزان وام مسكن، كاهش مدت سپرده گذاری و همچنین افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات آگاهی داده است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، حامد مظاهریان امروز در حاشیه مراسم هفته دفاع مقدس در وزارت راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تسهیل شرایط وام خرید مسكن گفت: خانه اولی ها یكی از گروه های اصلی هدف برای خانه دار شدن هستند كه در اولویت سیاست های وزارت راه و شهرسازی هستند.
وی ادامه داد: تجربه جهانی نیز بر این باور است گروه هایی كه در نظر دارند برای نخستین بار صاحب خانه شوند و پول نقد ندارند سیاست های رژیم پس انداز و تسهیلات باید تقویت شود. از همین رو در دنیا برای این قشر از جامعه حدود ۸۰ درصد خرید مسكن از طریق تسهیلات تامین می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در امور مسكن و ساختمان با اشاره به تاسیس صندوق پس انداز مسكن یكم از خرداد ۹۴ ادامه داد: این صندوق باهدف تسهیل شرایط خانه دار شدن برای خانه اولی ها تاسیس شد و تا امروز حدود ۲۶۰ هزار خانوار در این صندوق در بانك مسكن پس انداز كردند.
مظاهریان با بیان اینكه نرخ سود تسهیلات مسكن یكم در بافت های فرسوده ۸ درصد و در سایر مناطق شهری ۹.۵ درصد است، گفت: بر اساس شرایط فعلی حاكم بر این صندوق تا سقف میزان پس انداز متقاضی در دو دوره شش ماهه تسهیلات مسكن پرداخت می شود. كه سقف این تسهیلات در تهران ۸۰ میلیون تومان و در شهرهای بالای ۲۰۰ هزارنفر ۶۰ میلیون تومان و در سایر شهرها نیز ۴۰ میلیون تومان است.
وی ادامه داد: سیاست ما این است كه میزان این تسهیلات را افزایش و در عین حال دوره سپرده گذاری تسهیلات صندوق مسكن یكم را از دو دوره شش ماهه به دو دوره پنج ماهه كاهش دهیم به نحوی كه سپرده گذاران به جای انتظار یكساله برای دریافت این تسهیلات بتوانند در یك دوره ۱۰ ماهه از تسهیلات صندوق مسكن یكم بهرمند شوند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در امور مسكن و ساختمان همچنین از رایزنی برای افزایش مدت سقف بازپرداخت این تسهیلات كه در حال حاضر ۱۲ سال است خبر داد و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر زمان اجرایی شدن شرایط جدید صندوق پس انداز مسكن یكم گفت: در حال حاضر این پیشنهادات به كمیته ای در هیات دولت ارائه شده كه در حال بررسی منابع و مصارف هستند.
وی تصریح كرد: به اجرایی شدن این پیشنهادات بسیار خوشبین هستیم.
مظاهریان همچنین درخصوص زمان ایجاد رونق در بازار مسكن گفت: رونق در بازار مسكن با شیب ملایم برمی گردد چراكه اگر در بازگشت رونق به مسكن عجله كنیم ممكن است با افزایش قیمت ها مواجه شویم بنابراین سیاست وزارت راه و شهرسازی ایجاد رونق با شیب ملایم در بازار مسكن است.
 

1396/07/02
14:53:27
5.0 / 5
4868
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان