مشاركت هزار شركت حمل و نقل با گمرك برای پیشگیری از قاچاق كالا

مشاركت هزار شركت حمل و نقل با گمرك برای پیشگیری از قاچاق كالا بازسازی خانه: گمرك ایران از مشاركت بیش از هزار شركت حمل و نقل بین المللی با گمرك برای تجارت سالم و پیشگیری از قاچاق كالا اطلاع داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از گمرك ایران، بر مبنای این برنامه مشاركت شركت های حمل و نقل ملزم به عرضه اطلاعات دقیق و شفاف از فهرست محموله ها هستند.
فهرست محموله ها یا مانیفست بار شامل اطلاعات محموله به تفكیك نوع كالا، وزن و دیگر مشخصات است كه امروز كاملا الكترونیكی و از سوی شركت های حمل و نقل پیش از صدور ترخیصیه به گمرك ارسال می گردد و این كار سبب شده تا اطلاعات كامل تر، معتبر و قابل اعتمادی در اختیار گمرك قرار گیرد و به شكلی شركت های حمل و نقل در تجارت سالم و پیشگیری از قاچاق كالا درگیر شده اند.
اطلاعات كالاها به محض حمل به صورت الكترونیكی به مقصد ارسال می شود، یعنی به محض حركت وسیله حامل كالا از مبدا و تا پیش از رسیدن به مقصد، ورود اطلاعات و مشخصات كالاها به صورت الكترونیكی به گمرك ارسال و در پایگاه های اطلاعاتی گمرك ثبت می گردد.
در این جهت، همه شركت های كشتیرانی و حمل و نقل برای صدور ترخیصیه، مانیفست كالاهای خویش را به صورت الكترونیكی در سامانه جامع امور گمركی و پنجره واحد تجارت فرامرزی ثبت می كنند. با كمك این فرآیندها، امكان ارسال اطلاعات بارنامه و مانیفست پیش از اظهار از هر نقطه ای از جهان وجود دارد و در كنترل های بعدی این اطلاعات در سامانه جامع گمركی با بارنامه الكترونیك، فاكتور و عدل بندی و اظهار الكترونیك، اطلاعات ثبت سفارش، گواهی بازرسی در مبدأ و اطلاعات ایكس ری ها در گمرك تطبیق داده می شوند.
با این اقدام، گمرك به راحتی و به صورت هوشمند بر اصالت اطلاعات بارنامه ها و مانیفست اظهارنامه ها پی می برد و در صورت مغایرت در ورود اطلاعات شركت های حمل و نقل، امكان ادامه فعالیت برای این شركت ها وجود نخواهد داشت و گمرك عملا این شركت ها را در برنامه تجارت سالم و پیشگیری از قاچاق كالا درگیر كرده است.

1397/03/05
14:13:53
5.0 / 5
4925
تگهای خبر: شركت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان