معاون وزیر راه و شهرسازی:

سالانه ۲۷۰ محله شهری در كشور بازآفرینی می گردد

سالانه ۲۷۰ محله شهری در كشور بازآفرینی می گردد بازسازی خانه: قزوین-معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری با اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار سالانه ۲۷۰ محله شهری در كشور بازآفرینی می گردد.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، هوشنگ عشایری روز چهارشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایداراستان قزوین كه با حضور استاندار و معاونان استانداری برگزار گردید اظهارداشت: بعد از تاكید مقام معظم رهبری در مورد حل برخی مشكلات شهری، توجه به سكونت گاههای غیر رسمی و بازآفرینی محلات در دستور كار دولت قرار گرفت و دستورالعمل اجرایی به استانها ابلاغ گردید. وی افزود: با تشكیل ستادی در مركز و عضویت ۱۹ وزارتخانه و مشخص شدن تكلیف وزارت راه و شهرسازی، وزارت كشور و شهرداری ها، دستورالعمل اجرایی ابلاغ و برنامه ملی بازآفرینی تدوین و به ستاد عرضه شد.
عشایری یادآورشد: این طرح مزیت هایی داشت كه دولت را مجاب كرد با جدیت وارد كار شود و امید به زندگی را در بین مردم مناطق مختلف تقویت كند. معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: مهمترین خصوصیت این طرح ملی افزایش كیفیت زندگی در شهرها و تقویت امور زیربنایی بود و نگاهی كه تعریف شد متكی به تجارب گذشته هم بود تا در شرایط كنونی طرحی تاثیرگزار اجرایی شود. وی اظهارداشت: در دهه ۷۰ و پس از جنگ در دوران سازندگی برنامه بهسازی و نوسازی بافت فرسوده عنوان شد كه رویكرد آن زمان كالبدی بود و محور هم اجرای پروژه بود و در دهه ۸۰ توانمندسازی سكونت گاههای غیر رسمی عنوان شد و شهرك سازی رونق گرفت و جاذبه های شهری برای جامعه غیر شهری بوجود آمد بنابراین شاهد رشد حاشیه نشینی بودیم. عشایری بیان كرد: در دهه ۹۰ متاسفانه خاطره تلخ اجرای مسكن مهر رقم خوردو با مداخله مستقیم دولت در ساخت مسكن شاهد بروز مشكلات دیگری بودیم.
مدیرعامل بازآفرینی شهری ایران اظهارداشت: در برنامه ملی بازآفرینی شهری با استفاده از تجارب گذشته به این جمع بندی رسیدیم كه به جای «پروژه محوری» باید «محله محوری» در اولویت باشد و برنامه ها هم از پایین به بالا تعریف شود. وی اظهار داشت: در این طرح در كنار اركان گذشته كه دولت، شهرداری ها و بخش خصوصی بود یك ركن دیگر با نام تسهیل گران هم افزوده شد كه در این راستا ستادهای بازآفرینی استانها و شهرستانها تصمیم گیرنده هستند و خط مشی تعیین می كنند. عشایری اظهارداشت: سه ماه فرصت پیدا كردیم تا ابزار مالی و اجرایی طرح را آماده نماییم ودركنار تعریف وظایف تسهیل گران برنامه ریزی برای در اختیار گذاشتن زمین های دولتی و دستگاههای اجرایی هم صورت گرفته است. وی افزود: طرح ملی بازآفرینی شهری برنامه دولت می باشد و همه دستگاههای اجرایی تكلیف دارند در اجرا همكاری كنند. ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح ّبازآفرینی شهری معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه اظهارداشت: برای اجرای طرح بازآفرینی شهری ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده كه سهم استانها هم مشخص شده و پرداخت می گردد.
وی بیان كرد: در كنار اعتبارات تعیین شده از منابع اراضی ملكی كه داریم هم در اختیار قرار خواهیم داد تا طرح بسرعت عملیاتی شود. عشایری افزود: طرح بازآفرینی شهری اصلی ترین كار در حوزه شهری از جانب رئیس جمهور است كه امسال با جدیت در فاز اجرایی قرار گرفته است.

1397/03/25
12:22:22
5.0 / 5
4946
تگهای خبر: شهرداری , شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان