در گفتگو با مهر مطرح شد؛

سیاست نخ نمای قیمت گذاری مسكن، نرخ گذاری سبب انفجار قیمت می گردد

سیاست نخ نمای قیمت گذاری مسكن، نرخ گذاری سبب انفجار قیمت می گردد بازسازی خانه: كارشناس اقتصاد مسكن اظهار داشت: سیاست تعیین قیمت برای مسكن سال هاست از چرخه سیاست گذاری در دنیا حذف شده و این روش، انفجار قیمت ها را به دنبال دارد.بهروز ملكی در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره پیشنهاد اعضای كمیسیون عمران مجلس در خصوص ضرورت قیمت گذاری مسكن تصریح كرد: صرف نظر از اینكه این پیشنهاد از جانب كیست، بدیهی است كه فاقد مبانی كارشناسی بوده و در واقع نوعی اظهار نظر كلی و عوام پسندانه است.
وی اضافه كرد: البته در گذشته هم همزمان با رونق بازار همیشه عده ای پیشنهاد می دادند باید در بازار مسكن نرخ گذاری شود. اما هیچگاه نمی گویند چگونه؟ چرا این افراد، مصائب قیمت گذاری مسكن را برنمی شمرند؟ این در شرایطی است كه این سیاست تاثیر اجتناب ناپذیری بر كاهش عرضه مسكن و درنتیجه، انفجار قیمت آتی آن دارد.
به گفته این كارشناس اقتصاد مسكن، سیاست قیمت گذاری مسكن به دلیل تبعات آن، چندین دهه است كه از چرخه سیاست گذاری در دنیا حذف گردیده است.
وی در پاسخ به این مساله كه بعضی از نمایندگان مجلس یا منتقدان دولت معتقدند دولت یازدهم به سمت عرضه مسكن كم توجه بوده است اضافه كرد: باید توجه داشت در شرایطی كه ۲.۶ میلیون خانه خالی وجود داشت، بهترین پشتیبانی از سمت عرضه مسكن، تحریك سمت تقاضا و توانمندسازی قدرت خرید مسكن برای متقاضیان بود.
ملكی در مورد نقش مالیات بر خانه های خالی برای كنترل قیمت مسكن خاطرنشان كرد: نحوه شناسایی خانه های خالی و اجرای قانون مالیات بر این خانه ها، در زمان تصویب در مجلس از جانب سازمان امور مالیاتی مورد ایراد قرار گرفت؛ براین اساس، ناگهان در آخرین لحظه تصویب این قانون، قرار شد راه اندازی سامانه املاك طی ۶ ماه، بر عهده وزارت راه و شهرسازی گذاشته شود؛ در صورتی كه تولید این سامانه در یك زمان كوتاه، خارج از توان این وزارتخانه بود و نیازمند همراهی سازمان ثبت اسناد، شهرداری ها، دهیاری ها، سازمان امور مالیاتی و... بوده است.

1397/03/29
14:50:47
5.0 / 5
4673
تگهای خبر: بازار , مجلس , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان