مظاهریان:

دستگاه های دولتی موظف به كاهش ۵۱ درصد از تلفات انرژی هستند

دستگاه های دولتی موظف به كاهش ۵۱ درصد از تلفات انرژی هستند بازسازی خانه: معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: طبق ماده ۴۴ قانون برنامه ششم توسعه، دولت مكلف شده میزان مصرف انرژی را تا ۵۱ درصد كم كند.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی حامد مظاهریان در دومین كنفرانس بین المللی نقش مهندسی مكانیك در ساخت و سازهای شهری با اشاره به اینكه همه مسئولان از اهمیت بحث انرژی و تأثیرگذاری آن بر محیط زیست آگاه هستند، تصریح كرد: نقش مهندسی مكانیك در تصمیمات در رابطه با حوزه ساخت و ساز می تواند زمینه ساز كاهش مصرف انرژی باشد.
وی اضافه كرد: دانشگاه های خارج از كشور در حال تحقیق بر روی پدیده ای هستند كه بتوانند دمای محیط را متناسب با دمای بدن انسان كنند به صورتی كه انسان در محیطی كه قرار دارد بتواند بهترین دما را تجربه كند.
مظاهریان خاطرنشان كرد: با دستگاه هایی كه در این دانشگاه ها اختراع می گردد به ازای هر یك درجه هفت درجه كاهش مصرف انرژی خواهیم داشت.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هم اكنون این كارهای تحقیقاتی در حال انجام می باشد و بزودی وارد مراحل نهایی و ابلاغ می گردد.
وی با اشاره به اینكه در بُعد اجرایی دو كار مهم و اساسی را آغاز كرده ایم، اضافه كرد: آیین نامه ماده ۱۸ قانون مصرف انرژی و جهت گیری آن به سمت فضای سبز و خانه سبز در حال اجرایی شدن است.
مظاهریان با اشاره به اینكه آیین نامه ماده ۱۸ هم اكنون تهیه و به تصویب دولت رسیده است، اظهار داشت: دولت در این آیین نامه تغییرات را از خود شروع و به همه دستگاه های خود ابلاغ كرده است كه باید در ۵ سال آینده میزان مصرف انرژی خویش را كاهش دهند؛ در غیر این صورت باید دستگاه ها دو برابر مصرف انرژی خود هزینه پرداخت كنند.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: با دو جداره كردن پنجره ها علاوه بر كاهش مصرف انرژی دمای محیط و میزان روشنی ساختمان ها هم كنترل می گردد.
وی اظهار داشت: در ماده ۴۴ قانون برنامه ششم توسعه تاكید شده كه دولت باید مصرف انرژی و تلفات انرژی را تا ۵۱ درصد كم كند و هرچه سریع تر این برنامه ها را به مرحله اجرایی شدن برساند.
مظاهریان ادامه داد: وزارت نیرو، وزارت نفت و وزارت راه و شهرسازی مكلف هستند كه آیین نامه را تهیه كنند؛ هم اكنون وزارت راه و شهرسازی پیش نویس این قانون را آماده كرده است.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه هم اكنون در ایران ۲۷ میلیون واحد مسكونی داریم، اظهار داشت: كار ساده ای نیست كه همه مالكان را مجبور به رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان نماییم بلكه در این بخش از راهكارهای دیگری بهره برده ایم به صورتی كه شهرداری باید علاوه بر دریافت آخر كار باید یك گواهی نامه رعایت مقررات ملی ساختمان را به مالكان عرضه نماید.

1397/04/07
13:20:43
5.0 / 5
4814
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان