برای كنترل بازار ارائه شد؛

نامه موجر و مستأجری آخوندی به جهانگیری، افزایش اجاره فقط ۱۰ درصد

نامه موجر و مستأجری آخوندی به جهانگیری، افزایش اجاره فقط ۱۰ درصد بازسازی خانه: وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به معاون اول رییس جمهور، چهار پیشنهاد برای پشتیبانی از مستاجران عرضه كرد كه یكی از پیشنهادها، افزایش حداكثر ۱۰ درصدی اجاره بها در زمان تمدید قرارداد است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در نامه ای به معاون اول رییس جمهور چهار پیشنهاد را در قالب افزودن لایحه ای جدید به قانون روابط موجر و مستاجر سال ۱۳۷۶ ارائه كرد.
متن كامل این نامه بدین شرح است:
جناب آقای دكتر جهانگیری
معاون اول محترم رییس جمهور
با سلام و احترام
با عنایت به تحولات اخیر در بازار اجاره و نیاز به مداخله دولت برای پشتیبانی از مستاجرین و حسب تجارب جهانی در شرایطی كه این بازار با نوسانات شدید مواجه می گردد، به پیوست متن پیش نویس لایحه «الحاق یك ماده و چند تبصره به قانون روابط موجر و مستاجر سال ۱۳۷۶» برای بررسی و تصویب فوری در هیئت محترم وزیران و ارسال آن به مجلس شورای اسلامی در قالب لایحه دو فوریتی، تقدیم می گردد.
لایحه «الحاق یك ماده و چند تبصره به قانون روابط موجر و مستاجر سال ۱۳۷۶»
ماده واحده - مستاجران كلیه قراردادهای رسمی و یا عادی اجاره واحدهای مسكونی از زمان تصویب این قانون می توانند تا یك سال بعد از انقضای زمان قرارداد با رعایت شرایط ذیل قرارداد اجاره تمدید نمایند:
تبصره ۱: قیمت اجاره بها حداكثر تا ۱۰ درصد نسبت به اجاره بهای قبلی از سوی موجر در زمان تمدید قرارداد قابل افزایش است. چنانچه با تقاضای افزایش ده درصدی مبلغ اجاره، مستاجر موافقت ننماید واحد قابل تخلیه است رسیدگی به این مورد در صلاحیت شورای حل اختلاف می باشد.
تبصره ۲: چنانچه در قرارداد اجاره مدت زمان بیشتری نسبت به این قانون برای زمان انقضای قرارداد در نظر گرفته شود مدت زمان قراردادی معتبر است.
تبصره ۳: ملاك مسكونی بودن واحد، كاربری آن می باشد.
تبصره ۴: هرگونه توافق برخلاف مفاد این قانون در مدت زمان اجرای آن باطل و بلااثر است.
1397/05/01
13:16:37
5.0 / 5
4796
تگهای خبر: اجاره , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان