حمایت از مسكن اجتماعی و نوسازی بافت فرسوده

حمایت از مسكن اجتماعی و نوسازی بافت فرسوده به گزارش بازسازی خانه معاون رئیس جمهور تصریح كرد: اولویت دولت در بخش مسكن حمایت از مسكن اجتماعی، حمایتی و روستایی و همینطور احیای بافت فرسوده می باشد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه بررسی طرح های ریلی پروژه های اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه در جلسه امروز ۵ طرح ریلی زیرمجموعه پروژه های اقتصاد مقاومتی مورد ارزیابی قرار گرفت تصریح كرد: در این جلسه بررسی شد كه چقدر كار انجام شده و چه میزان از پروژه ها باقی مانده و امسال باید این ۵ طرح به بهره برداری برسد.
نوبخت اضافه كرد: پروژه اول طرح راه آهن تهران- همدان بود كه این طرح درش حال حاضر افتتاح شده و خط آهن به همدان رسیده است ضمن اینكه این مسیر تا سنندج ادامه خواهد داشت. طرح دوم پروژه راه آهن ملایر – كرمانشاه بود كه تست گرم آن انجام شده و در آینده نزدیك شاهد افتتاح رسمی این خط خواهیم بود.
به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه مشب پروژه خط آهن قزوین – رشت هم مورد بررسی قرار گرفت كه این پروژه هم در حال احداث است و بعد از اتمام یك خط آهن دیگر هم به انزلی و سپس به آستارا احداث خواهد شد تا با عنایت به تكمیل خط آهن آستارا (جمهوری آذربایجان) – آستارا (ایران) خط آهن قزوین – رشت نیزبه كریدور شمال به جنوب و جمهوری آذربایجان متصل خواهد شد.
سخنگوی دولت همینطور از بررسی راه آهن مراغه – ارومیه در جلسه امروز اطلاع داد و اضافه كرد: این خط آهن هم به زودی افتتاح خواهد شد. در مسیر میانه به بستان آباد و سپس به تبریز هم پروژه ها در حال اجراست كه با تكمیل آن مسیر ریلی فعلی تهران- تبریز كوتاه تر خواهد شد. امیدواریم بتوانیم گزاررش پیشرفت این طرح ها را به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور گزارش بدهیم.
وی در پاسخ به سئوالی ردر خصوص مسكن اجتماعی خاطرنشان كرد: برای این مورد هم امروز جلسه ای تشكیل و توافق شد تا با عنایت به اولویت های بخش مسكن شامل مسكن اجتماعی، مسكن حمایتی و مسكن روستایی اقداماتی انجام گیرد و باید به روند ساخت ۲۰۰ هزار مسكن روستایی دست یابیم ضمن اینكه با عنایت به اهمیت بهسازی بافت فرسوده سازمان برنامه و بودجه موظف به حمایت مالی از این مورد است.
 

1396/08/01
20:13:49
5.0 / 5
5163
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان