كارگروه مشترك مجلس و راه آهن برای رفع مشكلات صنعت ریلی

كارگروه مشترك مجلس و راه آهن برای رفع مشكلات صنعت ریلی بازسازی خانه: قرار شد به پیشنهاد رئیس كمیسیون صنایع و معادن مجلس، كارگروه مشتركی با شركت راه آهن برای بررسی راهكارهای رفع مشكلات صنعت حمل و نقل ریلی تشكیل گردد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، سعید محمدزاده در حاشیه جلسه اعضای كمیسیون صنایع مجلس با هیئت مدیره شركت راه آهن و وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه حمل و نقل یكی از مهمترین مولفه های بخش صنعت و تولید به حساب می آید، اظهار داشت: حمل و نقل باید نقش خویش را به درستی ایفا كند تا صنعت اثربخشی مناسبی داشته باشد و در اقتصاد ملی شاهد رشد و توسعه باشیم.
وی اضافه كرد: امروز اعضای كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی بازدیدی از شركت راه آهن داشتند و جلسه مشتركی با وزیر راه و شهرسازی برگزار كردند. در این جلسه نكاتی از جانب نمایندگان مجلس عنوان شد و اعضای هیئت مدیره راه آهن هم مشكلات موجود را تبیین كردند. قرار شد به پیشنهاد عزیزالله اكبریان رئیس كمیسیون صنایع مجلس كارگروه مشتركی میان این كمیسیون و شركت راه آهن داشته باشیم تا در اثر بخشی هر چه بیشتر راه آهن در حوزه صنعت راهكارهایی را پیگیری نماییم.
در ادامه این مصاحبه اكبریان رئیس كمیسیون صنایع مجلس هم خاطرنشان كرد: در جلسه امروز كمیسیون صنایع مجلس با اعضای هیئت مدیره راه آهن و وزیر راه و شهرسازی بخش های مختلف حمل و نقل ریلی كشور را مورد بررسی قرار دادیم.
نماینده مردم كرج در مجلس اضافه كرد: كمیسیون صنایع مجلس به صنعت حمل و نقل ریلی چه از نظر جابجایی بار و مسافر و چه از نظر اشتغال و همینطور ارتقای امنیت سفرهای برون شهری اهمیت زیاد می دهد.
وی با تاكید بر توجه به توسعه صنعت ریلی برپایه افزایش تولید داخل تصریح كرد: باید به تولید كنندگان داخلی حوزه صنعت ریلی در ابعاد مختلف توجه ویژه ای شود تا رونق اقتصادی در صنایع تولیدی ریلی تولید شود.
اكبریان با اشاره به سیاست های توسعه حمل و نقل ریلی در برنامه ششم توسعه اظهار داشت: امیدواریم در بحث توسعه حمل و نقل حومه ای ریلی میان شهرهای بزرگ و حاشیه شهرها، راه آهن بتواند به موفقیت های بیشتری دست یابد.
وی در پاسخ به پرسشی درباره استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای احداث راه راهن چابهار – زاهدان خاطرنشان كرد: نباید برای هر فعالیتی از صندوق توسعه ملی استفاده نماییم. هم اكنون چندین هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی داریم كه امروزه سرگردان است. یكی از هنرهای ما این است كه بتوانیم سرمایه های سرگردان را جذب نماییم. دولت هم سود جذب این سرمایه ها را تضمین كند.
رئیس كمیسیون صنایع مجلس بیان داشت: دولت هم باید این سرمایه های سرگردان را به سمت بخش های سودده هدایت كند. اینكه برای هر كاری از صندوق توسعه ملی استفاده نماییم به نظر من كار درستی نیست هر چند كه صنعت حمل و نقل یكی از بخش هایی است كه برای توسعه آن لازم است از صندوق توسعه ملی استفاده گردد.
وی با اشاره به اینكه من با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی فقط برای توسعه زیرساخت ریلی چابهار- زاهدان مخالف نیستم، افزود: مخالفت من با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی به صورت كلی بیان شد چون كه هم اكنون باب شده كه ما برای هر كاری از منابع این صندوق استفاده نماییم در حالیكه منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه زیرساخت ها و كمك به بخش خصوصی باید استفاده گردد.

1397/05/15
14:24:51
5.0 / 5
4820
تگهای خبر: توسعه , تولید , راه آهن , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان