یك مقام مسئول به مهر خبر داد؛

ترمینال سلام فرودگاه امام شاید به اربعین برسد، رفع بوی بد اتوبان

ترمینال سلام فرودگاه امام شاید به اربعین برسد، رفع بوی بد اتوبان بازسازی خانه: مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) با ابراز امیدواری درباره آماده شدن ترمینال مسافری سلام تا آخر مهرماه، اظهار داشت: در این صورت تعدادی از پروازهای اربعین به این ترمینال منتقل خواهد شد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، تكمیل ساخت و بهره برداری از ترمینال سلام یكی از پروژه های مزمن در وزارت راه و شهرسازی است كه در مورد افتتاح آن تاریخ های متعددی وعده شده اما هیچیك از این تاریخ ها تابحال تحقق نیافته است.
وعده اول افتتاح: تابستان ۹۵
آخوندی از ابتدای دولت یازدهم افتتاح این ترمینال در تابستان سال ۹۵ را وعده داد كه به دلایلی همچون تغییر كاربری اولیه آن از پروازهای حج به پروازهای عمومی، اصلاح نقشه مهندسی ترمینال با هدف افزایش ظرفیت آن از ۳ به حدود ۶ میلیون نفر در سال، تخریب و ساخت مجدد بخشی از فضای داخلی ترمینال، توقف كوتاه مدت فعالیت پیمانكار در خرداد ۹۵ و... این وعده عملی نشد.
وعده دوم؛ آخر ۹۵
همچنین محمود نویدی مدیرعامل سابق فرودگاه امام خمینی (ره) در وعده دیگری قول داد این ترمینال تا آخر سال ۹۵ به بهره برداری برسد كه این دفعه هم این مهم به سرانجام نرسید.
با انتصاب شهرام آدم نژاد، معاون سابق برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به سمت مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره)، بار دیگر تسریع در تكمیل و بهره برداری از ترمینال سلام در اولویت پروژه های عمرانی وزارت راه قرار گرفت و وی با جدیت بیشتری ساخت آن را پیگیری كرد.
وعده سوم؛ پروازهای حج امسال
علی رستمی، معاون امور فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در اولین نشست هماهنگی پروازهای حج ۹۷ در روز یكم خرداد سال جاری اعلام نمود: «تمام تلاش خویش را خواهیم كرد تا عملیات اعزام و پذیرش مسافران پروازهای حج امسال را از ترمینال سلام انجام دهیم كه به احتمال بسیار زیاد این مهم عملی خواهد شد.»

آدم نژاد هم در گفت وگویی با خبرنگار مهر در ۲۰ خرداد ماه امسال اظهار نمود: در تلاش هستیم تا پروازهای حج تمتع سال ۹۷ از ترمینال سلام صورت گیرد كه در این صورت ۲۲ هزار زائر بیت الله الحرام از ترمینال سلام به فرودگاه جده اعزام و برگشت داده خواهند شد.
با این وجود و علی رغم تلاش مدیران شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بار دیگر وعده بهره برداری از ترمینال سلام برای پروازهای حج ۹۷ به تعویق افتاد.
علی رستمی معاون امور فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ۲۴ تیر ماه امسال و تنها ۳ روز قبل از آغاز پروازهای حج در مورد علت نرسیدن ترمینال سلام به پروازهای تمتع سال جاری به خبرنگار مهر اظهار داشت: عملیات اجرایی احداث ترمینال سلام قدری با كندی انجام شد چون كه در زمستان سال قبل و بهار امسال بارندگی زیادی در محل این ترمینال صورت گرفت كه سبب توقف ساخت و ساز این ترمینال شد. به گونه ای كه یك روز در بین در بهار امسال در فرودگاه امام خمینی بارندگی داشتیم.
وعده چهارم؛ دو ماه آینده
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی هم كه پنج شنبه هفته گذشته (۲۲ شهریور ماه) در راه بازگشت از شهر جدید پرند، در بازدید از پیشرفت ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: روند احداث این ترمینال بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیكی دارد كه امیدواریم تا دو ماه آینده به آخر برسد.
تازه ترین اظهارنظر/ آدم نژاد: امیدواریم ترمینال سلام به پروازهای اربعین برسد
در همین ارتباط، شهرام آدم نژاد، مدیرعامل فرودگاه امام خمینی(ره) در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد زمانی احتمالی بهره برداری از ترمینال سلام، با عنایت به وعده اخیر وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: امیدواریم در مورد این ترمینال تا آخر مهرماه بتوانیم خبرهای خوبی به مردم بدهیم و تعدادی از پروازها را به مرور به این ترمینال منتقل نماییم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال انجام پروازهای اربعین در ترمینال سلام اظهار نمود: قرار نیست تمام پروازهای اربعین به این ترمینال منتقل شود بلكه برپایه انتخاب شركت هندلینگ پروازهای فرودگاه امام، تعدادی از پروازها كه می تواند در كنار آنها پروازهای اربعین باشد بین ترمینال یك و ترمینال سلام تقسیم می گردد.
آدم نژاد خاطرنشان كرد: با این حساب تعدادی از پروازهای اربعین در ترمینال سلام و تعدادی دیگر در ترمینال شماره یك صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل فرودگاه امام خمینی(ره) با اشاره به اینكه بیش از ۹۵ درصد عملیات احداث ترمینال سلام به آخر رسیده است، افزود: تابحال بخش ساختمان این ترمینال به اتمام رسیده و در حال آماده سازی محوطه ترمینال و نصب تجهیزات هستیم. همینطور بحث هماهنگی اجزای مختلف ترمینال هم مطرح گردیده است.

به گفته این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی، ترمینال سلام، پاركینگ زیرزمینی نخواهد داشت و در محوطه ترمینال به صورت مسقف، پاركینگ احداث خواهد شد.
بخش زیادی از بوی نامطبوع مسیر فرودگاه از بین رفته است
وی در مورد پیگیری مدیران این فرودگاه برای رفع بوی نامطبوع بخشی از آزادراه تهران-قم تا قبل از ورودی فرودگاه، خاطرنشان كرد: ما پیگیری های زیادی با همكاری سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتیم و بخش زیادی از صنایع مولد بوی نامطبوع از این منطقه خارج شدند؛ در نتیجه، بخش زیادی از بوی بدی كه در منطقه وجود داشت، از بین رفته است.

1397/06/29
12:15:17
5.0 / 5
4748
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان