معاون پشتیبانی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی:

۵ هزار واحد مسكن روستایی به خانواده های دو معلول واگذار شده است

۵ هزار واحد مسكن روستایی به خانواده های دو معلول واگذار شده است بازسازی خانه: قزوین- معاون پشتیبانی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: ۱۱ هزار خانواده دارای دومعلول روستایی فاقد مسكن می باشد كه تابحال ۵ هزار واحد راه اندازی و به این افراد نیازمند واگذار شده است.


هادی درفشی در حاشیه معارفه مدیركل جدید بنیاد مسكن استان قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: طرحی از سه سال پیش با كمك بنیاد مستضعفان، حساب ۱۰۰ امام و بنیاد مسكن و خیرین مسكن ساز شكل گرفت و بر مبنای اطلاعات بهزیستی شكل گرفت و افراد معلول فاقد مسكن شناسایی شدند. وی ادامه داد: مسئولیت ساخت مسكن روستایی با بنیاد مسكن و مسئولیت شهری با بنیاد و خیرین شد و بر مبنای اطلاعات كسب شده افراد واجد شرایط فاقد مسكن دومعلول ۱۱ هزار نفر در كشور می باشند كه تابحال برای ۵ هزار نفر واحد راه اندازی و تحویل شده است. درفشی اظهار داشت: برای این خانواده ها ۱۸ میلیون تومان كمك بلاعوض در روستاها و در شهرهای كمتر از ۲۵ هزار نفر۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض می دهیم.
معاون پشتیبانی بنیاد مسكن استان قزوین یادآورشد: در ادامه سیاست های دولت، بنیاد مسكن اعلام آمادگی كرده و در قانون هم پیش بینی شده تا در بافت فرسوده شهری و روستایی مشاركت نماییم. اجرای طرح هادی در ۱۷ هزار روستا وی افزود: ساخت ۱۵۰ هزار واحد را قبول كرده ایم كه باید اعتبار لازم تامین گردد و در اختیار بنیاد مسكن قرار گیرد سازمانش در این نهاد شكل گرفته است. درفشی خاطرنشان كرد: در اجرای طرح هادی از ۳۶ هزار واحد مسكن روستایی دارای جمعیت ۲۰ خانوار حدود ۱۷ هزار واحد معادل ۹۶ درصد روستاها طرح هادی تهیه شده و هر سال بر مبنای اعتبارات تامین می گردد. وی اظهارداشت: بخشی ازكاربامشاركت دهیاران واستانداری ها انجام می گردد و كوشیده ایم در روستایی كه عمر طرح هادی تمام شده(بیش از ۱۰ سال) این كار صورت گیرد و بافت توسعه پیدا كند. درفشی اظهار داشت: بر مبنای سیاست های بنیاد برای تامین زمین و مسائل زیستی اقدام لازم صورت می گیرد و هرجا نیاز باشد زمین هم تامین می نماییم.
حفظ هویت روستا و معماری ایرانی

درفشی اظهارداشت: رویكرد بنیاد مسكن بعنوان یك اصل این است تا هویت روستاها حفظ شود و برای همه نقاط جمعیتی، یك نوع معماری روستایی تعریف شده كه مطابق با اقلیم و آب و هوا و فرهنگ منطقه است تا معماری روستا احیا و حفظ شود. معاون پشتیبانی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهارداشت: هویت های تاریخی باید در ساخت و سازهای روستایی رعایت شده و حفظ نماییم و بر همین مبنا در روستاهای هدف گردشگری اعتبارات ویژه ای را اختصاص می دهیم تا این احیاگری بافت و حفظ فرهنگ بومی رعایت شود. درفشی اظهار داشت: بالاخره در اعتباراتی كه برای بهسازی و مقاوم سازی تعیین می گردد باید سازه های مقاوم داشته باشیم بنابراین از دفاتر فنی كه زیر نظر بنیاد مسكن شكل گرفته استفاده می نماییم كه بیشتر از ۱۵ هزار نفر در این سازمانهای فنی عضویت دارند و بر امور فنی نظارت می كنند تا كیفیت ساخت بهتر شود. وی ادامه داد: این دفاتر فنی در واقع یك نوع سازمان نظام مهندسی روستایی است و تعداد زیادی از فارغ التحصیلان روستایی را مشغول كار كرده ایم و آماری كه پس از این كار صورت گرفته كمترین صدمه به مسكن روستایی وارد شده است.
درفشی اظهار داشت: بیشتر از ۳۲۰ هزار واحد مسكونی درشهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در دست ساخت توسط بنیاد مسكن می باشد كه تابحال ۳۰۰ هزار واحد به اتمام رسیده و مردم در آنها ساكن شده اند. وی ادامه داد: ساخت مسكن در شهرهای جدید و بافتهای فرسوده توسط شركت های زیرمجموعه این نهاد در حال انجام می باشد و اگر فرصت حضور بنیاد مسكن در بافتهای فرسوده فراهم گردد تحول اساسی در ساخت و سازها صورت می گیرد.

1397/08/04
15:28:14
5.0 / 5
4791
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان