شناسایی ۱۰۰ دستگاه امدادخودروی متخلف

شناسایی ۱۰۰ دستگاه امدادخودروی متخلف بازسازی خانه: رئیس انجمن صنفی امدادخودرویی كشور اظهار داشت: ۱۰۰ دستگاه امدادخودروی متخلف در جاده های منتهی به تهران شناسایی و ۲۰ دستگاه توقیف شد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، سیدمهدی حسینی در نشست تشریح اقدامات انجمن صنفی امدادخودرویی كشور برای ساماندهی خودروهای امدادگر جاده ای اظهار داشت: متاسفانه وجود مافیا در امداد خودرو خطرناك شده و سبب شده تا هزینه آن بر مردم تحمیل شود. مردم از امدادخودروها در جاده و شهرها راضی نیستند
وی با اشاره به اینكه ۱۱ هزار امدادخودرو در كشور فعال است اظهار داشت: از سال ۹۴ انجمن صنفی امدادخودرویی كشور با نظارت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تاسیس شده و ۳۰ شركت در این انجمن عضو هستند.
رئیس انجمن صنفی امدادخودرویی كشور خاطرنشان كرد: یكی از اشكالات مردم در رجوع به امدادخودروها، نرخ خدمات امدادخودرو است. بنابراین برای نخستین بار در كشور فقط برای صنف خودروهای امدادی و تعمیراتی كشور دستگاههای پوز (POS) طراحی نموده ایم كه در آن نرخ كرایه حمل خودرو توسط امدادخودروها در خود دستگاهها تعریف شده است.
وی اظهار داشت: مبلغ ورودی امدادخودروها از زمان حركت خودرو امدادی و حمل خودرو معیوب تا ۱۰ كیلومتر نرخ برای همه خودروهای حمل شده ثابت است. بیشتر از ۱۰ كیلومتر بر حسب نوع خودرو محموله و همینطور بر مبنای كیلومتر طی شده نرخ حمل خودرو معیوب محاسبه می گردد. حداقل قیمت ورود تا ۱۰ كیلومتر ۵۵ هزار تومان است.
حسینی با تاكید بر اینكه مردم به امدادگرانی كه شناسه دریافت كرده اند رجوع كنند، خاطرنشان كرد: برای تشخیص مجاز بودن خودرو امدادی پلاك امدادخودرو به سامانه ۱۰۰۰۰۱۵۹۳ پیامك شود كه اگر مشخصات راننده امدادخورو و شماره تلفن همراه راننده از جانب سامانه پاسخ داده شود، آن امدادخودرو دارای مجوز خواهد بود اما اگر پاسخی داده نشود بعنوان امدادخودرو غیرمجاز شناخته می شود.
رئیس انجمن صنفی امدادخودرویی كشور در مورد سامانه معرفی امدادخودروهای مجاز تصریح كرد: مردم در صورت تماس با شماره تلفن ۱۵۹۳ بدون پیش شماره در سراسر كشور می توانند خدمات امدادخودرویی مجاز را دریافت نمایند یا راننده امدادخودرو دارای مجوز به آنها معرفی شود. دو دسته امدادگر درجه یك و درجه دو داریم كه آزمون امدادگری خودرو را قبول شده اند و برای تعمیر خودرو می توانند به مسافران خدمات بدهند؛ ضمن اینكه در دستگاه پوز (POS) امدادخودروهای مجاز، آپشن هایی چون لوازم یدكی، خدمات حمل و تعمیر و سرویس درب منزل تعریف شده كه نرخ خدمات هم در همان دستگاه موجود است و امدادخودرو نمی تواند بالاتر از نرخ تعریف شده در دستگاه، از مسافران هزینه دریافت كند.
همچنین لوازم یدكی همراه با امدادخودروهایی قطعات اصل بوده و تا شش ماه از زمان نصب گارانتی دارند.
حسینی با اشاره به اینكه امدادخودروهای وابسته به خودروسازان با امدادخودروهای تحت پوشش انجمن صنفی امداد خودرویی كشور متفاوت می باشد، افزود: نوع تامین هزینه خدمات عرضه شده از جانب این دو نوع امدادخودرو با یكدیگر متفاوت می باشد چون كه خودروسازان طبق قانون ۴ درصد از رقم فروش خودرو را باید به خدمات بعد از فروش اختصاص بدهد.
رئیس انجمن صنفی امدادخودرویی كشور با اشاره به انتشار اخباری در خصوص پاشیدن گازوئیل یا روغن در سرازیری های جاده چالوس برای سر خوردن خودروها و تولید تصادفات كاذب هم تصریح كرد: بعد از آنكه فیلم چنین اقدامات در فضای مجازی پخش گردید دادستانی البرز دستور بررسی این مورد را صادر كرد اما اینكه این اقدام عمدی بوده یا خیر هنوز مشخص نمی باشد. ما این مورد را بررسی كردیم و متوجه شدیم خودروهای سنگین مانند اتوبوس ها هم از این مسیر تردد دارند كه از سمت كرج به چالوس به صورت سربالایی بوده و برای آنكه قدرت موتور اتوبوس های افزایش یابد درب باك خودرو را باز می گذارند تا با فشار هوا، قدرت موتور آنها بیشتر شود اما در پیچ های جاده گازوئیل از باك اتوبوس ها به بیرون ریزش می كند و همین مبحث سبب تولید لغزندگی در سطح جاده شده و سبب تصادفت خودروهای سبك در حال تردد از سمت مقابل می گردد.
وی یكی دیگر از علل بالا بودن نرخ امدادخودروها را صدور مجوز فعالیت خودروهای امدادی از جانب كانون جهانگردی و اتومبیلرانی وابسته به سازمان میراث فرهنگی عنوان و اظهار نمود: بهانه ورود این كانون به حوزه امدادخودرویی، امضای معاهده با انجمن جهانی گردشگری (FIA) است تا به خودروهای توریستهای خارجی خدمات امدادی و تعمیراتی بدهد اما به تدریج به فعالیت این امدادخودروها به سمت خودروهای داخلی هم كشیده شد. این كانون هم اكنون با ۸۰۰ خودرو امدادی در سطح جاده های كشور و شهرها فعال است.
حسینی همینطور درباره توقیف امدادخودروهای غیرمجاز خاطرنشان كرد: بر مبنای حكم صادره از جانب دادسرای امنیت، دستور توقیف امدادخودروهای غیرمجاز در سطح شهر و جاده های منتهی به تهران داده شد كه ۱۰۰ دستگاه امدادخودرو غیرمجاز شناسایی و ۲۰ دستگاه از آنها توقیف شد.

1397/09/01
20:37:06
5.0 / 5
4732
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان