با امضای یك تفاهم نامه كلید خورد؛

آغاز نمایش اینترنت بلاعوض تلفن همراه در قطارهای تهران-مشهد

آغاز نمایش اینترنت بلاعوض تلفن همراه در قطارهای تهران-مشهد بازسازی خانه: تفاهم نامه تكمیل پوشش نسل ۴ اینترنت موبایل در قطارها با حضور وزیر ارتباطات میان مدیرعامل شركت راه آهن و مدیرعامل یكی از اپراتورهای تلفن همراه به امضا رسید.به گزارش بازسازی خانه به نقل از طریق آهن جمهوری اسلامی ایران، در این تفاهم نامه كه به مدت ۱۵ ماه اعتبار دارد، این اپراتور متعهد شد كه پوشش دسترسی به سرویس های اینترنتی نسل چهارم تلفن همراه را در سه مسیر ریلی تهران ـ مشهد، زنجان و قم تكمیل كند.
همچنین شركت راه آهن باز با امضای این تفاهم نامه متعهد شد كه اپراتورهای معرفی شده، به صورت انحصاری فروش عمده اینترنت را در مسیرهای مذكور در اختیار داشته باشند و این اپراتورها مجاز به تأمین پهنای باند مشتركان این اپراتور هستند.
مجموعه ای از خدمات اینترنتی و وای فای رایگان
سعید محمدزاده در این مراسم با اشاره به رویكرد ارتقای خدمات دهی به مسافران در بخش ریلی اظهار داشت: مقرر است مجموعه ای از خدمات اینترنتی و وای فای بلاعوض در این طرح به مسافران نمایش شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: این خدمات فقط به مسافران محدود نخواهد شد بلكه استارتاپ ها هم می توانند برای توسعه برنامه های خود از این خدمات بهره گیرند.
مدیرعامل شركت راه آهن به ظرفیت های موجود در این شركت و ایستگاه ها اشاره و اشاره كرد: فعالان كسب و كارهای نوپا می توانند از این ظرفیت ها استفاده كنند.
آذری جهرمی: امیدواریم نمایش اینترنت در قطارها از تصادفات جاده ای بكاهد
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در مراسم امضای تفاهم نامه اظهار داشت: در فاز نخست از حرم تا حرم (قم تا مشهد) و از قم تا تهران با هزار كیلومتر مسیر ریلی پوشش داده می شود و در یك برنامه اجرایی در طول یك سال آینده كل این مسیر پوشش داده شده و در داخل قطار باز خدمات وای فای نمایش میگردد.
وی با اشاره به اینكه پوشش مسیر ریلی یك تكلیف برای وزارت ارتباطات است، اضافه كرد: شركت راه آهن در سال های اخیر در كنار ریل ها مبادرت به توسعه فیبرهای نوری كرده است. برمبنای ماده ۶۷ برنامه توسعه كشور تفاهمی بین شركت ارتباطات زیرساخت و راه آهن جهت استفاده از این شبكه فیبرهای نوری در راه ترانزیت و توسعه شبكه ملی منعقد شده است.
آذری جهرمی افزود: در پایش ها مشخص شده كه ۶۰ درصد خطوط ریلی كشور تحت پوشش نسل دوم همراه می باشد و همین طور ۳۸ درصد این خطوط به نسل سوم مجهز هستند كه این عدد قابل قبولی نبود؛ بنا بر این از اپراتورها برای توسعه و تكمیل پوشش اینترنت تلفن همراه در ایستگاه ها و طول مسیر راه آهن دعوت شد.
وی اضافه كرد: امیدواریم این برنامه اجرایی سبب رضایت مردم باشد و موجب استفاده بیشتر از خطوط ریلی و كاهش فشارها به خطوط جاده ای شده و در نتیجه كاهش آمار تصادفات جاده ای و صرفه جویی در هزینه های جانبی تصادفات بر دوش مردم و كشور را داشته باشیم.
وی اضافه كرد: این مسیر همكاری در طرح حرم تا حرم متوقف نمی گردد و در فاز بعدی و در یك برنامه عملیاتی مسیر جنوب كشور باز پوشش داده می شود و مسیر اهواز كه مسیر پرترددی است، در برنامه بعدی این حوزه قرار دارد.

1397/09/21
15:05:53
5.0 / 5
4528
تگهای خبر: توسعه , خدمات , راه آهن , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان