رئیس پلیس راهور؛

روند افزایش كشته های جاده ای را متوقف كردیم

روند افزایش كشته های جاده ای را متوقف كردیم بازسازی خانه: رئیس پلیس راه راهور ناجا اظهار داشت: اگر روند افزایش كشته های جاده ای در دهه ۸۰ ادامه می یافت الان باید شاهد ۹۰ هزار كشته در جاده ها بودیم.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، سردار محمدحسین حمیدی در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی ارتقای ایمنی حمل جاده ای مواد سوختی و خطرناك با اشاره به اینكه پلیس راهور ناجا و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بیشترین همكاری را با مردم در بخش حمل و نقل جاده ای دارند، اظهار داشت: این دوره كه برای آموزش فرماندهان پاسگاه های پلیس راه بوده تا با مبانی ارتقای ایمنی جاده ای ویژه خودروهای حمل مواد سوختی و خطرناك بیشتر آشنا شده و نظارت و كنترل مناسب تری در جاده ها بر این نوع خودروها داشته باشند.
وی اضافه كرد: اگر مقرر است ایمنی مردم در زمینه كنترل نحوه حمل مواد خطرناك ارتقا یابد باید همه دستگاه های ذیربط با یكدیگر همكاری داشته باشند.
فرمانده پلیس راه راهور ناجا افزود: بااینكه دستورالعمل های نحوه مواجهه با تصادفات در سر صحنه ها به درستی اجرا نمی گردد و همین سوژه سبب كاهش تصادفات نشده است اما خیلی از آیین نامه ها و دستورالعمل نیازمند اصلاح و بازبینی هستند.
سردار حمیدی همین طور در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه سازمان های فعال در حوزه ایمنی حمل و نقل به صورت جزیره ای عمل كرده كه سبب میگردد همپوشانی مناسبی در زمینه كاهش سوانح نداشته باشند، اشاره كرد: برگزاری اینگونه نشست ها و دوره های آموزشی سبب افزایش هماهنگی میان دستگاه ها خواهد شد.
این مقام مسئول در پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اشاره كرد: باوجود افزایش تردد در جاده ها حوادث جاده ای كمتر شده است اما باید این حوادث به حداقل ممكن برسد. ضمن اینكه آیین نامه ها باز نیازمند به روز رسانی هستند.
سردار حمیدی افزود: حوادث جاده ای از سال ۸۴ كه بعنوان سال مبنای آماری پلیس راهور در نظر گرفته میگردد و تعداد كشته های جاده ای در آن سال ۲۸ هزار نفر بود روند كاهشی طی كرد و در پارسال تعداد كشته ها به ۱۶ هزار نفر رسید.
وی تصریح كرد: اگر قرار بود روند افزایش كشته های جاده ای طبق سال های گذشته ادامه می یافت امسال باید تعداد كشته ها به ۹۰ هزار نفر و تعداد مصدومان به چند میلیون نفر می رسید با این وجود در حاضر حاضر به نقطه ای رسیده ایم كه اقدامات ما در زمینه روند كاهشی كشته های جاده ای اثرگذاری گذشته را ندارد.
فرمانده پلیس راه راهور ناجا اشاره كرد: از امروز امسال تابحال روند تصادفات به صورت افزایشی بوده اما با این وجود طبق شاخصی كه از طرف دولت و مجلس برای ما تعیین شده در حركت هستیم.
سردار حمیدی افزود: مشكل ما راه های فرعی و روستایی است، در راه های روستایی استانداردهای حداقلی هم نداریم و سرعت از طرف رانندگان بدون رعایت ایمنی افزایش می یابد ولی در راه های اصلی ۳ تا ۴ درصد تصادفات كاهش داشته است.


1397/10/01
23:16:48
5.0 / 5
4859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان