وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تصویب سند توسعه و عمران مكران، جمعیت به سواحل مكران هدایت شود

تصویب سند توسعه و عمران مكران، جمعیت به سواحل مكران هدایت شود بازسازی خانه: وزیر راه و شهرسازی با دعوت از همه دستگاه ها به همگرایی و تعامل به منظور حكمرانی واحد در منطقه مكران از تصویب كلیات طرح ویژه توسعه و عمران منطقه ساحلی مكران آگاهی داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ محمد اسلامی در نوزدهمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، در بررسی طرح ویژه توسعه و عمران منطقه ساحلی مكران اظهار داشت: استعداد این سرزمین، ما را به استقرار جمعیت در منطقه ساحلی مكران هدایت می كند؛ بر همین اساس، اینكه ما برای آن منطقه، موتور محركه قدرتمندی را شناسایی، تسهیل گری و پشتیبانی نماییم تا توسعه به وجود بیاید و توسعه به معنای واقعی، محقق شود؛ همچون اهداف است.
وی با اشاره به اینكه بحث مكران، یك الگوی مهم توسعه برای جمهوری اسلامی ایران است، افزود: تجربه ۴۰ ساله اداره كشور نشان داد كه توسعه واگرا و عدم توجه به توسعه متوازن و توسعه پایدار برای كشور ما آفت های فراوانی داشت كه امروز هزینه های سنگین آنرا می پردازیم؛ بنا بر این لزوم دارد تا به این بلوغ و خرد جمعی برسیم كه به دنبال توسعه متوازن باشیم.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این سرزمین بكر، با هر جهت گیری توسعه فعالیتی، نیازمند توسعه برون زا و درون زا به صورت توامان برای منطقه است كه معتقدم هر دوی آنها، برای توسعه منطقه مكران لزوم دارد.
عضو كابینه دولت دوازدهم اضافه كرد: جهت گیری ها و محورهایی كه در طرح ویژه توسعه و عمران منطقه ساحلی مكران دیده شده، بسیار مناسب است؛ اما مهم همگرایی و تعامل دستگاه ها برای اجرای آن و نهایتا بحث حكمرانی و حكمروایی است كه مقرر است در آن سرزمین اتفاق بیفتد.
اسلامی اشاره كرد: اگر تضاد منافع و تعارض در اجرای طرح ویژه توسعه و عمران منطقه ساحلی مكران به وجود آید، سرنوشت توسعه آن منطقه همانند سازمان های توسعه ای كه تابحال داشتیم و موفق هم نبودند، می شود؛ اما اگر این سند بعنوان یك نقشه راه توسعه به استان ها و استانداری ها ابلاغ شود و اعمال مدیریت و پایش باز صورت بگیرد، طرح به ثمر و نتیجه مناسبی كه پیش بینی شده هم، خواهد رسید.
وی اضافه كرد: از آنجائیكه قانونگذار در احكام دائمی توسعه چنین خواستی را از دولت داشته، دولت در حال پیگیری آن است ولی نكته مهم تصمیم گیری در مورد چگونگی توسعه است. در گام اول، بررسی ها در شورای عالی شهرسازی و معماری انجام میگردد و به تصویب می رسد و در گام های بعدی در كارگروه سواحل مكران بررسی و به صورت مصوبه دولت ابلاغ خواهد گردید.
اسلامی افزود: همه كسانی كه عضو كارگروه هستند از جانب خود و در اختیار وظایف سازمانی خود، باید نقش خودرا در عملیاتی كردن مقدمات فراهم آورند تا با یكصدایی و هماهنگی تمامی دستگاه ها، طرح را پیش ببرند.
وی اظهار داشت: نكات زیادی وجود دارد كه می توان روی آنها گفتگو و بحث كرد؛ اما مهم این است كه ما چهارچوب خودرا تعیین و جهت گیری خودرا مشخص و اعلام كنیم؛ به همین دلیل، این سند كمك می نماید تا چهارچوب ها و جهت گیری ها بسته شود و در جزئیات، زمان برای اصلاحات وجود دارد و حتما به آنها پرداخته خواهد شد.

1397/10/12
14:33:45
5.0 / 5
4985
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان