در گفتگو با مهر اعلام شد؛

قیمت بلیت هواپیما در آذرماه، ملاك نرخ پروازهای نوروزی بعلاوه جدول قیمت

قیمت بلیت هواپیما در آذرماه، ملاك نرخ پروازهای نوروزی بعلاوه جدول قیمت بازسازی خانه: دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اظهار داشت: با هماهنگی ایرلاین ها، حداقل و حداكثر قیمت بلیت هواپیمای سفرهای نوروزی برمبنای نرخ های آذرماه بوده و فروش بالاتر از آن، تخلف است.مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سفرهای هوایی نوروز امسال خاطرنشان كرد: به علت افزایش قیمتی كه امسال در همه كالاها در سطح كشور رخ داد، شركت های هواپیمایی هم از این مورد نه تنها مستثنا نبودند، بلكه به علت دو شوك بزرگ تحریم و افزایش نرخ ارز، هزینه های جاری آنها از دیگر شركت ها فراتر بود.
وی با اشاره به اینكه صنعت حمل و نقل هوایی یك صنعت كاملاً وابسته است، اظهار داشت: سال قبل سهم ارز در قیمت تمام شده هزینه های شركت های هواپیمایی، ۳۵ درصد بود اما امسال به دنبال افزایش قیمت دلار حتی با احتساب دلار ۱۰ هزار تومانی، این سهم به ۷۰ تا ۷۲ درصد افزایش پیدا كرد.
اسعدی سامانی خاطرنشان كرد: ازاین رو اگر شركت های هواپیمایی بخواهند در بازار بمانند، ناچار هستند قیمت بلیت های خویش را بالا برند. با این وجود شركت های هواپیمایی برای آنكه هم قدرت خرید مردم را در نظر داشته باشند و هم از تبعات گرانی بلیت هواپیما بكاهند، قیمت های آذر ماه امسال را ملاك تعیین نرخ بلیت هواپیما در نوروز ۹۸ قرار داده اند. از آنجایی كه در تعطیلات نوروز معمولاً هواپیماها یك سر خالی تردد می كنند و بلیت برگشت معمولاً با كف قیمت فروخته می شود، بنابراین شركت های هواپیمایی یك دامنه قیمتی شامل كف و سقف قیمت برای سفرهای نوروزی تعیین كرده اند.
وی تاكید كرد: اگر فردی بخواهد بلیت بخرد، باید در این دامنه قیمتی باشد و اگر فردی بلیت ها را بالاتر از دامنه قیمتی مصوب از جانب شركت های هواپیمایی بخرد، خریدار متضرر شده و این مازاد قیمت به جیب شركت هواپیمایی نمی رود. هم كتباً و هم در جلسات به انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و سایت های فروش اینترنتی بلیت هواپیما اعلام نموده ایم به هیچ وجه قیمت های بالاتر را نمایش ندهند و به مشتریان عرضه نكنند.
دبیر انجمن صنفی شركت های هواپیمایی با اشاره به اینكه اسامی سایت های مجاز و معتبر فروش بلیت هواپیما در سایت سازمان هواپیمایی كشوری قرار دارد، افزود: امكان دارد بلیتی كه از سایت های غیر مجاز خریداری می شود، جعلی باشد و اصلاً پروازی برای آن سفر وجود نداشته باشد؛ لینك اعتبارسنجی بلیت ها هم در سایت انجمن شركت های هواپیمایی وجود دارد تا هر فردی هر بلیتی خریدار می كند، ببیند واقعاً این بلیت متعلق به پرواز و ایرلاین مذكور درج شده در آن بلیت هست یا نه.
وی در مورد اینكه چرا قیمت های آذرماه را ملاك تعیین نرخ بلیت هواپیما قرار داده اید، اظهار داشت: در آذرماه شركت های هواپیمایی بر مبنای نرخ ارز نیمایی، قیمت تمام شده و میزان دسترسی ای كه به ارز داشتند، قیمتی را برای بلیت های خود تعیین كردند. این تعیین نرخ سبب شد تا دامنه قیمتی برای بلیت هواپیما ایجاد شود كه از ۱۰۰ هزار تومان شروع شده و به ۸۰۰ هزار تومان می رسد. این دامنه قیمتی در دنیا هم وجود دارد و برای هر مسیر چند كلاس پروازی تعریف شده و بر مبنای شرایط عرضه و تقاضای بازار، قیمت های موجود در این دامنه را عرضه می كنند.
اسعدی سامانی اضافه كرد: در تعطیلات نوروز همه صنوف افزایش قیمت می دهند؛ اما ما در انجمن با موافقت همه شركت های هواپیمایی تصمیم گرفتیم تا افزایش قیمت جدیدی نداشته باشیم و با همان نرخی كه ۴ ماه قبل تعیین كرده بودیم، بلیت ها را به فروش برسانیم. با هماهنگی سازمان هواپیمایی قرار شد این تصمیم عملی شود. اما با عنایت به اینكه در شبكه فروش امكان دارد افرادی سودجو یا غیر مجاز وجود داشته باشند، امكان دارد برخی فروشندگان بلیت ها را با نرخ هایی بالاتر از دامنه قیمتی تعیین شده به فروش برسانند كه از مردم می خواهیم بلیت هواپیما را بالاتر از این بازه قیمتی خریداری نكنند. اگر بالاتر ارائه شد، اساساً تخلف است و مردم می توانند پیگیری كنند.
دبیر انجمن صنفی شركت های هواپیمایی درباره ادامه فروش بلیت چارتری علیرغم ابلاغ وزیر راه و شهرسازی در خصوص ممنوعیت فروش بلیت های چارتری هواپیما، بیان داشت: برای مسیرهای قشم و كیش به علت گردشگری بودن مسیر، هم سازمان هواپیمایی و هم وزیر راه و شهرسازی با فروش چارتری بلیت موافقت كرده اند. برای مقاصد فرودگاه های مناطق نفت خیز جنوب شامل ۸ فرودگاه مانند لاوان، سیری، خارك، گچساران و … هم از لحاظ قانونی امكان فروش بلیت چارتری وجود دارد. چون در این مسیرها صرفاً كارشناسان نفتی تردد می كنند و وزارت نفت برای جابه جایی كاركنان خود به این مقاصد، معمولاً بلیت هواپیماها را از شركت های هواپیمایی به صورت چارتری خریداری می كند.
جدول كامل نرخ بلیت پروازهای داخلی در آذرماه كه ملاك نرخ گذاری فروش بلیت در روزهای نوروز خواهد بود را اینجا می توانید ببینید.1397/12/19
22:29:22
5.0 / 5
4853
تگهای خبر: بازار , خدمات , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان