در اطلاعیه ای اعلام شد؛

امكان دریافت همزمان دو نوع وام جعاله مسكن فراهم گردید

امكان دریافت همزمان دو نوع وام جعاله مسكن فراهم گردید به گزارش بازسازی خانه امكان پرداخت دو نوع تسهیلات جعاله تعمیرات مسكن با وثیقه ملكی، فراهم شده و در عین حال، استفاده توامان از هر دو نوع تسهیلات تا سقف مشخص هم بوجود آمده است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از بانك عامل بخش مسكن، این بانك مانند سایر بانك های تجاری تسهیلات تعمیر یا تكمیل مسكن را در چارچوب عقد جعاله، جهت تعمیر واحد یا واحدهای مسكونی به متقاضیان اعطا می كند. به نحوی كه این تسهیلات، به منظور تعمیر یا تكمیل واحدهای مسكونی و در بعضی موارد واحدهای تجاری، پرداخت می شود.
تسهیلات جعاله در بانك مذكور هم اكنون دو نوع دارد كه در نوع اول، تسهیلات جعاله با سپرده پرداخت می گردد كه بر مبنای آن، میزان تسهیلات تعلق یافته بر مبنای آخرین ضوابط و مقررات حساب صندوق پس انداز مسكن یا حساب صندوق پس انداز ساخت مسكن، محاسبه می شود. رقم آن هم هم اكنون، ۱۰ میلیون تومان است.
اما نوع دوم تسهیلات جعاله كه به سبب سقف بالاتر، استفاده از آن رواج بیشتری در بین مشتریان بانك عامل بخش مسكن دارد، تسهیلات جعاله از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن (تسه) است.
پرداخت تسهیلات از محل اوراق تسه، معادل مبلغ اسمی اوراق و حداكثر تا سقف ۲۰ میلیون تومان به منظور تعمیر واحد مسكونی میسر است.
لازم به ذكر است اوراق مذكور حتماً باید به نام مالك واحد مسكونی خریداری شود؛ طبیعی است برای دریافت این اوراق باید هزینه خرید ۴۰ فقره اوراق تسه كه به قیمت كنونی حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، پرداخت شود؛ اما حتی با در نظر گرفتن این هزینه، سقف تسهیلات جعاله از محل اوراق عموماً با اقبال بیشتری روبرو می شود.
متقاضیان دریافت تسهیلات فروش اقساطی و تسهیلات جعاله می توانند به صورت همزمان، از تسهیلات جعاله از محل اوراق تسهیلات مسكن توأم با تسهیلات فروش اقساطی (خرید، فروش اقساطی ناشی از سهم الشركه تسهیلات مشاركت مدنی) طبق مقررات و ضوابط جاری استفاده كنند.
افزون بر این، پرداخت تسهیلات جعاله با سپرده و یا از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسكن به صورت توأم تا سقف مجاز تسهیلات امكان پذیر است؛ به این معنا كه اگر فرد بر مبنای میزان و مدت سپرده گذاری خود، از امتیاز تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی جعاله برخوردار است، می تواند با خرید ۲۰ فقره اوراق دیگر از ۱۰ میلیون تومان تسهیلات از محل اوراق هم در كنار تسهیلات با سپرده خود استفاده نماید و در مجموع ۲۰ میلیون تومان تسهیلات جعاله دریافت كند. هر فقره اوراق تسه حق تقدم استفاده از ۵۰۰ هزار تومان تسهیلات را به صاحب اوراق اختصاص می دهد.
مدارك مورد نیاز برای دریافت این تسهیلات علاوه بر مدارك شناسایی، اظهارنامه كتبی درآمد ماهانه و گواهی درآمدی، فرم تكمیل شده درخواست تسهیلات و سند مالكیت ملكی است كه بابت آن جعاله دریافت می شود. اگر تغییرات اساسی در ملك صورت گیرد، لازم است پروانه ساختمانی با اضافات و تعمیرات اساسی به شعبه عرضه شود.

1397/12/22
17:48:04
5.0 / 5
4355
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , درآمد , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان