اذعان كیفیت مسكن مهر

اذعان كیفیت مسكن مهر به گزارش بازسازی خانه در حالی كه مقامات ارشد دولت بیشتر خرابی ها و كشته های زلزله كرمانشاه را مربوط به مسكن مهر عنوان كرده بودند، قائم مقام آخوندی كشته های مسكن مهر را صرفا ۲ نفر اعلام نمود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی درمورد پروژه مسكن مهر شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب در استان كرمانشاه بیان كرد: برای كمك به زلزله زدگان و برپایه توافق صورت گرفته با بانك مسكن به دریافت كنندگان تسهیلات مسكن مهر در مناطق زلزله زده ۲ سال تنفس اعطا شد تا بعد از این مدت مجدد پرداخت اقساط ماهیانه خویش را از سربگیرند.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسكن مهر درمورد بیمه بودن واحدهای مسكن مهر خاطرنشان كرد: پروژه مسكن مهر سرپل ذهاب در برابر حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله بیمه بوده و هم اكنون ارزیابی خسارات وارد آغاز شده است.
این مقام مسئول در ادامه با تاكید براینكه نیروهای ما در اداره راه و شهرسازی استان از نخستین ساعات بعد از وقوع زلزله در محل حاضر شده و به بررسی شرایط و وضعیت پروژه ها پرداختند اظهار داشت: من هم طی ۲ روز گذشته به همراه نمایندگان محترم و رئیس كمیسیون عمران در محل حضور یافته و ضمن بازدید از پروژه ها و استماع توضیحات زلزله زدگان در جریان آخرین وضعیت واحدهای مستقر در این منطقه قرار گرفتم.
۲ نفر كشته در پروژه مسكن مهر/مسكن مهر ایستایی خویش را حفظ نموده است
به گفته مهرآبادی در شهرستان سرپل ذهاب ۲ پروژه ۲۰۰ واحدی و ۵۷۶ واحدی توسط تعاونی های مسكن احداث شده كه پروژه اول هیچگونه آسیبی ندیده و پروژه دوم كه دارای ۲۴ بلوك بوده هم از نظر سازه ای سالم و حتی یك سقف هم از كل پروژه فرو نریخته است، این در شرایطی است كه دیوارهای جانبی آن بلوك ها به خصوص در طبقات پایین با عنایت به شدت زلزله ۷. ۳ ریشتری تخریب شده است.
وی در ادامه افزود: با این اوصاف تاكید می گردد همه بلوك های مسكن مهر ایستایی خویش را حفظ نموده و كاملا پابرجا هستند كه خوشبختانه همین امر باعث كاهش چشمگیر تلفات و خسارت جانی نسبت به ساختمان های اطراف (كه متأسفانه تعداد زیادی از آن ها ۱۰۰ درصد تخریب و با خاك یكسان شده اند)، شده است؛ به طوریكه آمارهای غیررسمی اعلامی در منطقه حاكی از كشته شدن ۲ نفر در این پروژه تا كنون بوده است.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسكن مهر با اشاره به این مطلب كه برخی تعداد كشته شدگان در سایت مسكن مهر را بیشتر از این رقم اعلان كرده اند، اظهار داشت: این مسئله به هیچ وجه صحت نداشته و به نظر می رسد اظهارات این افراد تحت تأثیر بعضی از اخبار كذبِ انتشار یافته، بوده است.
این مقام مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به اعزام تیم های كارشناسی جهت بررسی دقیق وضعیت فنی پروژه به دستور وزیر راه و شهرسازی بیان كرد: امید است نتیجه بررسی ها به زودی اعلام و به اطلاع هموطنان عزیز برسد.
به گفته وی این پروژه توسط تعاونی های مسكن مشاغل آزاد در ۲۴ بلوك تولید شده و برابر اعلام مسئولین استان در زمان ساخت ۷ نفر از مهندسین نظام مهندسی بر آن نظارت داشته اند.
مهرآبادی در انتها تاكید كرد: درخواست من از مسئولین و رسانه های كشور این است كه در شرایطی كه هموطنان عزیزمان در مناطق زلزله زده بیش از هر چیز دیگری به كمك های اولیه، جابه جایی وسایل خانه و اسكان موقت نیاز دارند از پرداختن به اظهارات و آمارهای غیرواقعی و تأیید نشده و همینطور از متشنج كردن فضای كشور جدا پرهیز نمایند و در مقابل كمك كنند تا مسئولین ذیربط در فرآیند كمك رسانی به زلزله زدگان و بازسازی، وظیفه خویش را در فضایی آرام و به نحو احسن انجام دهند.
گفتنی است حسن روحانی رئیس جمهور در نشست ستاد مدیریت بحران استان كرمانشاه روز سه شنبه ۲۳ آبان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت اظهار داشته بود: «در این زلزله بعضی از ساختمان هایی كه چند سال بیشتر از عمر آنها نمی گذرد تخریب شده اند، اگر خود مردم خانه خویش را بسازند، بهتر از این است كه ما بخواهیم برای آنها مسكن تولید كنیم. »
همچنین اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور هم دوشنبه ۲۲ آبان در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اعلام نمود: «بیشتر خانه های تخریب شده در زلزله شب گذشته متعلق به ساختمان های مسكن مهر بوده است از وزیر راه و شهرسازی می خواهم تا با دقت این مورد كه چرا خانه های نوساز تا این حد صدمه پذیر بوده اند را بررسی كند. »
 

1396/08/27
21:40:19
5.0 / 5
5575
تگهای خبر: بیمه , شهرسازی , مسكن , مسكن مهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان