وزیر كار در جمع كارگران:

مسكن كارگران باید در دستور كار وزارت راه و شهرسازی باشد

مسكن كارگران باید در دستور كار وزارت راه و شهرسازی باشد بازسازی خانه: وزیر تعاون،  كار و رفاه اجتماعی، با اشاره به اینكه اگر كارگر دغدغه معیشت نداشته باشد حوادث كارگری كاسته می شود اظهار داشت: برای حل مشكل مسكن كارگران باید وزارت راه و شهرسازی به سمت مسكن ارزان قیمت برود.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، بامداد امروز دوشنبه نهم اردیبهشت به مناسبت هفته كار و كارگر و روز بسیج كارگری از واحد تولید شركت «محورسازان ایران خودرو» بازدید و با كارگران در حین انجام كار گفت و گو كرد.
شریعتمداری در این مراسم اظهار داشت: در آیات قرآنی باز به دفعات بر كار، تلاش و عمل صالح تاكید گردیده است و ما همواره بر فكر، اندیشه و پایمردی عزیزان در حوزه كار و تولید بوسه می زنیم چونكه كار و تولید در جامعه ما دارای ارزش فوق العاده ای است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اشاره كرد: در روایات آمده كه تا عرق جبین كارگر خشك نشده باید دستمزد كامل او - و نه یك سوم دستمزد- پرداخت گردد و جامعه كارگری و كارفرمایی نباید به این اصول بی توجه باشند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی یاد آور شد: در سال های ابتدای انقلاب تلاش های زیادی برای از بین بردن انقلاب شد و خیلی ها اهتمام كردند برای رسیدن به اهداف خود از جامعه كارگری استفاده كنند كه موفق نشدند و جامعه كارگری سهم بالایی در انقلاب و ایجاد عدالت در ایران به عهده داشتند.
شریعتمداری اظهار داشت: در زمان جنگ تحمیلی خیلی از سرداران و فرماندهان جنگ از جامعه كارگری بودند و این افتخار جامعه كارگری است كه همواره پای انقلاب ایستاده است.
وی اظهار داشت: دشمن با استفاده از تبلیغات و فضای مجازی كوشش كرد كه خود باوری را از جوان ایرانی بگیرد و آینده كشور را مبهم نشان دهد در حالیكه آینده كشور روشن است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بیان كرد: امروز اراده ملت تعیین كننده است و دشمن از این مساله اطلاع دارد و اهتمام دارد مردم را ناامید و آینده را مبهم نشان دهد كه حتما موفق نخواهد شد.
شریعتمداری اضافه كرد: دشمن تصور می كند با ماهواره و فضای مجازی در دل جوانان ایرانی رخنه كرده اما اگر می تواند پای میدان بیاید و ببیند كه در میدان چگونه جوانان ایرانی مقابل آنها می ایستند.
وی با اشاره به اینكه ما در جریان برجام نشان دادیم كه اهل مذاكره هستیم اما اگر مجامع جهانی به دنبال مذاكره نبودند ما راه خودرا می شناسیم، اشاره كرد: امروز تحریم ها موجب یكپارچگی كشور شده است.
شریعتمداری اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب به جوان گرایی تاكید گردیده است و كار را باید به جوان با استعداد سپرد.
وی اظهار داشت: ما درانتها سال سعی كردیم و جلسات زیادی به جامعه كارگری داشتیم. در آخر سال جلسه ۱۳ ساعته با نمایندگان كارگری و كارفرمایی داشتیم و سعی كردیم دستمزدها را تا حدی بالا ببریم كه هم به كارفرما فشار وارد نشود و هم مشكلات كارگران تا حدی حل شود.
این عضو كابینه دولت دوازدهم بیان كرد: ما باید مشكلات معیشتی كارگران را حل نماییم و تمام این مشكلات با پرداخت های نقدی حل نمی گردد بعنوان مثال برای حل مشكل مسكن كارگران باید وزارت راه، مسكن و شهرسازی به سمت ساخت مسكن ارزان قیمت و اجتماعی برود.
شریعتمداری اظهار داشت: باید رابطه دستمزد و كار اصلاح گردد و اگر شخصی با فكر توانست سود كارخانه ای را افزایش دهد باید در این سود سهیم باشد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بیان كرد: خصوصی سازی هم یكی دیگر از طریق حل ها است و اگر كارگران را در خصوصی سازی سهیم نماییم موجب ایجاد انگیزه در كارگران می شود.
شریعتمداری اظهار داشت: اگر كارگر دغدغه معیشت نداشته باشد هم حوادث كارگری كاسته می شود و هم امید زیاد می شود.


منبع:

1398/02/10
13:26:49
5.0 / 5
4905
تگهای خبر: تولید , خصوصی سازی , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان