گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر

معاملات اوراق تسهیلات مسكن بازهم كم شد

معاملات اوراق تسهیلات مسكن بازهم كم شد بازسازی خانه: معاملات اوراق تسهیلات مسكن در حالی امروز از رونق بالایی برخوردار نبود و همین عدم استقبال منجر به كاهش مجدد قیمت این اوراق به زیر ۵۰ هزار تومان شد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، اوراق تسهیلات مسكن در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با كاهش استقبال از جانب خریداران روبه رو شد. بگونه ای كه در بیشتر نمادهای معاملاتی، تعداد برگه های به فروش رسیده زیر هزار برگه بود. در چند نماد محدود هم به واسطه افزایش عرضه برگه های گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن صادره در ماه های منتهی با سال ۹۷ و اولین ماه ابتدایی ۹۸ كه از تاریخ اعتبار حدوداً دو ساله برخوردار می باشند، میزان فروش این برگه ها بیشتر بود.
این در حالی است كه در هفته گذشته بعد از گذشت حدود ۲ ماه از سقوط قیمت ها به كانال ۴۰ هزار تومانی، افزایش نرخ و بازگشت قیمت اوراق تسهیلات مسكن به كانال ۵۰ هزار تومان را شاهد بودیم. با این وجود در معاملات امروز در نماد معاملاتی تسه ۹۸۰۱ (اوراق تسهیلات مسكن صادره در فروردین امسال) تا نرخ ۵۳ هزار و ۴۰۰ تومان هم فروخته شد اما در نرخ ۵۰ هزار و ۱۳۰ تومان تثبیت شد. اوراق تسهیلات مسكن صادره در بهمن سال قبل (تسه ۹۷۱۱) از دیگر نمادهایی بود كه امروز رقم ۵۳ هزار تومان را تجربه نمود اما نهایتاً با رقم ۴۹ هزار و ۵۲۷ تومان در معاملات امروز فرابورس به ثبت رسید.
۱۸ نماد معاملاتی اوراق تسهیلات مسكن در جریان امروز معاملات بازار سرمایه هم بازه ۵۰ تا ۵۲ هزار تومان را رقم زدند اما این خرید و فروش ها در انتها معاملات امروز بار دیگر به كانال ۴۰ هزار تومانی بازگشت و در نرخ ۴۹ هزار تومان تثبیت قیمت شد.
تعداد معاملات مسكن در ماه اردیبهشت امسال بنا به اعلام سامانه مشاوران املاك نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۷ درصد كاهش داشته است و به نظر می آید همین كاهش معاملات منجر به كاهش تقاضا برای اوراق و افت باردیگر قیمت شده باشد.منبع:

1398/03/01
17:54:34
5.0 / 5
5024
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان