یك مقام مسئول خبر داد

واگذاری كنترل كیفیت نقشه برداری طرح های عمرانی به بخش خصوصی

واگذاری كنترل كیفیت نقشه برداری طرح های عمرانی به بخش خصوصی به گزارش بازسازی خانه رئیس سازمان نقشه برداری كشور از واگذاری نظارت و كنترل كیفی پروژه های نقشه برداری طرح های عمرانی به شركت های ذیصلاح در حوزه نقشه برداری اطلاع داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، مسعود شفیعی بامداد امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی هیدروگرافی (نقشه برداری دریایی) اظهار داشت: امروز بخش مهمی از تبادلات اقتصادی از راه حمل و نقل دریایی انجام می شود و نقشه برداری دریایی در جهت ارتقای ایمنی حمل و نقل كشتی ها از جایگاه مهمی برخوردار می باشد.
وی اضافه كرد: امروزه علم هیدروگرافی ثابت كرده است كه نقشه برداری دریایی صرفاً قرار نیست به دریانوردی ایمن كمك نماید، بلكه ظرفیت های آن بسیار بیشتر بوده و هیدروگرافی هر نوع رابطه انسان با دریا شامل مسائل زیست محیطی، حمل و نقل یا هر نوع بهره برداری دیگر را شامل می شود.
رئیس سازمان نقشه برداری كشور افزود: در این سازمان مدتی است كه به دنبال تغییر نحوه نظارت بر پروژه های نقشه برداری طرح های عمرانی هستیم بر مبنای ماده ۱۱ قانون احكام دائمی كشور سازمان نقشه برداری متولی نقشه برداری در همه حوزه هاست ضمن اینكه نظارت بر نقشه برداری بر پروژه های عمرانی بر عهده این سازمان است.
وی اضافه كرد: تا قبل از این نظارت بر نقشه برداری ها مانند نظارت بر اجرای قراردادهای میان كارفرما و پیمانكار پروژه های عمرانی در نظام فنی و اجرایی بود اما مقرر است دامنه شمول این نظارت ها افزایش یافته تا كیفیت پروژه های نقشه برداری در طرح های عمرانی ارتقا یابد. اینكه هر پروژه نقشه برداری را صرفاً به صورت اسنادی یا میدانی بررسی نماییم چندان اثری در كیفیت پروژه ها نداشته است.
به گفته شفیعی باید نظارت بر نقشه برداری ها به نحوی باشد كه پیمانكار به ارتقا كیفیت طرح های عمرانی اقدام نموده و استانداردها و رویه های ملی نقشه برداری به یكدیگر نزدیك و تثبیت شود.
رئیس سازمان نقشه برداری كشور خاطرنشان كرد: این سازمان در تمام فعالیت مشاوران ذیصلاح و فعالان بخش نقشه برداری كشور ورود خواهد نمود تا شاهد تثبیت جایگاه كنترل كیفی پروژه های نقشه برداری باشیم.
وی اضافه كرد: مقرر است از این پس شركت های ذیصلاح بخش خصوصی بر پارامترهای پروژه های نقشه برداری نظارت كرده و روش اجرای آنرا به سازمان نقشه برداری اطلاع دهند.
شفیعی تصریح كرد: ایران درمیان كشورهای منطقه در بخش هیدروگرافی جزو توانمندترین كشورها به حساب می آید.

1398/04/05
01:17:41
5.0 / 5
4709
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان