یك مقام مسئول در نیروهای مسلح:

محل سقوط پهپاد آمریكایی ۴ مایل داخل آب های ایران است

محل سقوط پهپاد آمریكایی ۴ مایل داخل آب های ایران است به گزارش بازسازی خانه رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح اظهار داشت: محل سقوط پهپاد آمریكایی در 4 مایلی یا بیشتر از 7 كیلومتر نفوذ به آب های سرزمینی ایران در خلیج فارس موقعیت نگاری شده است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، امیر سرتیپ مجید فخری بامداد امروز ۴ تیرماه ۹۸ در حاشیه همایش هیدروگرافی در جمع خبرنگاران گفت: با عنایت به اینكه ایران در منطقه ای قرار دارد كه دو دریای بزرگ و مهم در شمال و جنوب دارد باید در زمینه هیدروگرافی حرفی برای گفتن داشته باشد بعد از بازدید رهبر معظم انقلاب از یگان های دریایی نیروهای مسلح در آب های بندرعباس گفتند ایران كشور دریایی نیست این فرمایش ایشان سبب شد توجه بیشتری از طرف نیروهای مسلح به سواحل و دریاها و به خصوص سواحل مكران شود.
وی اضافه كرد: ما شركت های خصوصی را در زمینه هیدروگرافی به كار گرفته ایم تا اطلاعات مناسبی از دریا داشته باشیم.
رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در پاسخ به پرسشی درباره نقشه نگاری محل سقوط پهپاد آمریكایی در خلیج فارس اظهار داشت: پهپاد آمریكایی كه در خلیج فارس سقوط كرد موقعیت محل سقوط آن بطور كامل مشخص شده و بطور قطع داخل آب های ایران بوده است.
وی اشاره كرد: محل سقوط این پهپاد ۴ مایلی آب های ایران كه بیشتر از ۷ كیلومتر است نقشه نگاری شده است و این موقعیت كاملاً در نقشه ها واضح است.
امیر سرتیپ فخری اضافه كرد: موقعیت مشخص شده محل سقوط پهپاد آمریكایی در آب های ایران با موقعیت پروازی آن در آسمان ایران فاصله داشته است چونكه بعد از به هدف خوردن موشك و پرتاب شدن این پهپاد، محل سقوط مقداری انحراف داشته است به این معنا كه در زمان به هدف خوردن موشك پهپاد آمریكایی جلوتر از محل تشخیص داده شده در حال پرواز بوده و بطور قطع حریم هوایی ایران را نقض كرده است.
به گفته رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، آمریكا تنها كشوری است كه مقررات بین المللی حاكمیت كشورها بر آب های سرزمینی را به رسمیت نمی شناسد ولی دیگر كشورها این مقررات بین المللی را رعایت می كنند و این برخاسته از خوی استكباری آمریكاست.
وی تصریح كرد: مرز سرزمینی ما در آب های جنوبی كشور ۱۲ مایل از خط مبدا در ساحل است. وقتی پهپاد داخل آب های كشور شناسایی شده به مدلول این است كه هنگام پرواز در حال تجاوز به فضای سرزمینی ایران بوده است.

1398/04/05
12:36:46
5.0 / 5
4562
تگهای خبر: سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان