توضیح یك نماینده مجلس درباره افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت مسكن

توضیح یك نماینده مجلس درباره افزایش ۱۲۰ درصدی قیمت مسكن به گزارش بازسازی خانه عضو هیات رییسه كمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینكه در شرایط كنونی مهم ترین عامل نزولی شدن قیمت مسكن در كشور، كاهش چشم گیر معاملات است، اظهار داشت: یكی از علل افزایش قیمت مسكن فعالیت دلالان در این حوزه بوده، حال در شرایط كنونی با افزایش حداكثری قیمت ها، دلالان دیگر فضا را برای فعالیت مهیا نمی بینند، ازاین رو با خروج دلالان، بازار مسكن به سمت ثبات و آرامش رفته است.


به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیم یارمحمدی، قیمت مسكن در دو ماه اخیر را نزولی دانست و اظهار داشت: در شرایط كنونی در كلانشهرها همچون تهران قیمت مسكن به میزان قابل قبولی كاهش یافته و این كاهش قیمت محسوس است. نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: بر مبنای آمارهای عرضه شده از جانب اتحادیه املاك، در كلانشهری مانند تهران قیمت مسكن با متراژ بالای ۱۵۰ متر حدود ۳۰ درصد كاهش قیمت داشته و قیمت ملك با متراژ پایین تر از آن، بین ۱۰ تا ۳۰ درصد كاهش خواهد داشت. وی ادامه داد: در دو سال گذشته قیمت مسكن در كلانشهرها بیشتر از ۱۲۰ درصد افزایش داشته و این مسئله در بعضی از این شهرها بخصوص تهران افزایش بیشتری هم داشته است، به صورتی كه مناطق شمالی پایتخت ركوردار افزایش قیمت املاك در كشور می باشند.
یارمحمدی افزود: در شرایط كنونی مهم ترین عامل نزولی شدن قیمت مسكن در كشور، كاهش چشم گیر معاملات است، به صورتی كه بر مبنای آمارها میزان خرید و فروش مسكن حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد كاهش داشته است. این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار داشت: یكی از علل افزایش قیمت مسكن فعالیت دلالان در این حوزه بوده، حال در شرایط كنونی با افزایش حداكثری قیمت ها، دلالان دیگر فضا را برای فعالیت مهیا نمی بینند، ازاین رو با خروج دلالان، بازار مسكن به سمت ثبات و آرامش رفته است. عضو هیأت رئیسه كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: به صورت حتم كاهش كنونی قیمت مسكن موقتی بوده و دولت برای تحقق این مسئله در دراز مدت باید برنامه هایی همچون تولید گسترده و انبوه مسكن را عملیاتی كند. گفتنی است علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن هفته گذشته از كلنگ زنی ساخت واحدهای مسكونی در چارچوب طرح اقدام ملی در سراسر كشور هم زمان با عید غدیر اطلاع داد. طرح اقدام ملی شامل ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكونی در سراسر كشور تا آخر سال ۱۳۹۹ خواهد بود كه برای جامعه هدف این طرح تعریف شده است. ۲۲۳۲۲۵

1398/05/24
08:57:14
5.0 / 5
4598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان