معاون وزیر راه خبر داد

قرارداد سرمایه گذاری 5 هزار میلیارد تومانی در بندر رجایی به امضا رسید

قرارداد سرمایه گذاری 5 هزار میلیارد تومانی در بندر رجایی به امضا رسید به گزارش بازسازی خانه مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از امضای قرارداد سرمایه گذاری ۵ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی برای راه اندازی ترمینال مكانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی اطلاع داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، محمد راستاد امروز در مراسم امضای قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر شهید رجایی تصریح كرد: امروز شاهد انعقاد قرارداد بزرگترین پایانه بندری كشور با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان هستیم كه این میزان سرمایه گذاری معادل ۵۰ درصد كل سرمایه گذاری های بخش خصوصی در تمامی بنادر كشور كه به ۱۰ هزار میلیارد ریال می رسد، است.
وی اضافه كرد: تابحال پایانه اختصاصی مواد معدنی و فولادی در بنادر نداشته ایم. این در شرایطی است كه بخش عمده ترافیك كشتی ها متعلق به صادرات مواد معدنی برای تولید فولاد است كه با راه اندازی این ترمینال به این تقاضای صادر كنندگان مواد معدنی پاسخ داده خواهد شد.
مدیر سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه باید در سال ۱۴۰۴ به صادرات ۵۵ میلیون تن مواد معدنی در سال برسیم، خاطرنشان كرد: با راه اندازی این ترمینال كه فاز نخست آن در سه سال آینده به بهره برداری می رسد، گام بزرگی برای رسیدن به سند چشم انداز توسعه برخواهیم داشت.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی این پایانه به ارتقای رقابت پذیری صادرات مواد معدنی میان صادر كنندگان ایرانی در دنیا كمك می نماید و صفر تا صد پایانه را شامل زیرساخت ها و روبناها توسط بخش خصوصی راه اندازی می شود.
راستاد اظهار داشت: معتقدیم باید زمان بندی پروژه به دقت و برپایه برنامه عرضه شده اجرا شود و شركت مجری بعد از تحویل اراضی بندری مبادرت به آغاز پروژه كند.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در مورد نحوه واگذاری اراضی اظهار داشت: سرمایه گذاری در چارچوب BOT بوده و واگذاری اراضی به مفهوم مالكیت آنها نیست بلكه شركت سازنده ظرف ۳۳ سال از این ترمینال بهره برداری خواهد نمود.

1398/07/03
14:13:51
5.0 / 5
4761
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان