دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی اعلام كرد؛

شهریور كم معامله ترین ماه یك دهه اخیر

شهریور كم معامله ترین ماه یك دهه اخیر به گزارش بازسازی خانه دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، جزئیات معاملات مسكن تهران در شهریورماه را اعلام نمود كه بر مبنای آن، شهریور، كم معامله ترین ماه در یك دهه اخیر بوده است.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی و همینطور تعداد معامعلات واحدهای مسكونی در پایتخت را اعلام نمود.
بر اساس این گزارش، در شهریورماه سال جاری، ۲ هزار و ۸۵۵ فقره معامله مسكن در تهران به ثبت رسید كه بی سابقه ترین تعداد معاملات واحدهای مسكونی در یك دهه اخیر به لحاظ كاهش شدید تعداد معاملات، به حساب می آید.
كاهش ۷۲.۹ درصدی معاملات مسكن
در این ماه (شهریور ۹۸) تعداد معاملات مسكن نسبت به ماه مشابه سال قبل (شهریور ۹۷) كه ۱۰ هزار و ۵۳۷ فقره بود، معادل ۷۲.۹ درصد كاهش داشته است. همینطور نسبت به ماه پیش از آن (مرداد ۹۸) كه ۳ هزار و ۳۶۸ فقره معامله مسكن به ثبت رسیده، معادل ۱۵.۲ درصد كاهش را نشان داده است.
همچنین این دفتر، متوسط قیمت هر متر واحد مسكونی در شهریورماه امسال در تهران را ۱۲ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان اعلام نموده كه ادامه روند نزولی قیمت مسكن از آغاز تابستان را به دنبال دارد؛ ضمن اینكه در شهریورماه امسال نسبت به شهریور سال قبل كه متوسط هر متر مربع واحد مسكونی، ۸ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان بود، نرخ مسكن ۳۷.۳ درصد رشد داشته است؛ اما نسبت به ماه پیش از آن (مرداد امسال) كه متوسط هر متر واحد مسكونی ۱۳ میلیون و ۱۸۷ هزار و ۳۰۰ تومان بود، كاهش ۱.۶ درصدی به ثبت رسیده است.
افزایش ۳۷.۳ درصدی قیمت مسكن
گرانترین منطقه تهران مانند ماه های گذشته در شهریورماه امسال، منطقه یك پایتخت با متری ۲۴ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان بود كه حدودا معادل متوسط قیمت مسكن در فروردین ماه امسال بشمار می رود. از جانب دیگر، در رتبه دوم هم منطقه ۳ با میانگین هر متر ۲۲ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۶۰۰ تومان قرار گرفته است.
ارزانترین منطقه تهران در شهریورماه امسال، منطقه ۱۸ با متوسط هر متر مربع ۵ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۸۰۰ تومان بود كه در رتبه دوم، منطقه ۱۹ با میانگین هر متر ۵ میلیون و ۸۰۳ هزار و ۶۰۰ تومان ایستاده است.
بیشترین تعداد معاملات در منطقه ۵ با ۴۰۴ فقره معامله و میانگین هر متر ۱۵ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۷۰۰ تومان در این منطقه به ثبت رسید كه نسبت به ماههای اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد امسال، قیمت مسكن در منطقه ۵ كمتر شده است؛ اما تعداد معاملات در این منطقه نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است.
كمترین تعداد معاملات مسكن در منطقه ۱۹ و ۲۲ به ترتیب با ۲۳ و ۲۴ فقره معامله به ثبت رسید كه در هر دو مورد، نسبت به ماههای گذشته روند نزولی داشته است.
مجموع معاملات مسكن در ۷ منطقه نخست تهران معادل هزار و ۳۰۲ فقره كه حدود ۵۰ درصد كل معاملات مسكن در شهریورماه امسال در پایتخت بشمار می رود.
این مبحث نشان داده است با عنایت به تكرار این اتفاق در ماه مرداد كه شاهد كاهش معاملات در مناطق پائین تهران بودیم در ماه گذشته (شهریور) هم سمت و سوی خرید و فروش مسكن عموما مناطق شمالی پایتخت را نشانه گرفته است.
ارزش كل معاملات شهریور: ۲.۹ هزار میلیارد تومان
دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی ارزش ریالی مبایعات مسكن در شهریور ماه امسال را ۲ هزار و ۹۴۰ میلیارد تومان اعلام نمود است.

1398/07/03
20:26:41
5.0 / 5
4790
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان