یك مقام مسئول:

۲۰ میلیون نفر در بافت های نابسامان شهری زندگی می كنند

۲۰ میلیون نفر در بافت های نابسامان شهری زندگی می كنند بازسازی خانه: عضو هیئت مدیره شركت بازآفرینی شهری از زندگی 20 میلیون نفر در بافت های نابسامان شهری و فرسوده آگاهی داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، مجید روستا در نشست تشریح فعالیت های فرهنگی حوزه بازآفرینی شهری اظهار داشت: ۳۰ میلیون نفر از جمعیت كشور در عرصه های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی زندگی می كنند.
وی اضافه كرد: معتقدم كه صرفا با كار عمرانی و بودجه دستگاههای دولتی امكان نوسازی بافت های فرسوده و نابسامان شهری وجود ندارد.
عضو هیئت مدیره شركت بازآفرینی شهری با تاكید بر اینكه شهرسازی یك خلق هنری است و باید با ابزار هنر به كمك پروسه بازآفرینی شهری بیاییم اظهار داشت: در دنیا نیز به این نتیجه رسیده اند كه رویكرد بازآفرینی شهری باید رویكرد فرهنگی محور باشد.
روستا گفت: متاسفانه در سالهای اخیر هیچ رسانه و فیلمسازی به بافت های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی شهری توجهی نكرده اند.
در ادامه این نشست رضا نگهبان مدیركل راه و شهرسازی استان تهران با تاكید بر اینكه مداخله در بافت فرسوده كار دشواری است، اشاره كرد: در حوزه نوسازی بافت های فرسوده و بازآفرینی شهری باید از ابزار هنر بهره برد.
وی اضافه كرد: بعنوان مثال می توان در سریال های تلویزیونی به یكی از موضوعات بازآفرینی شهری اشاره داشت.
نگهبان با اشاره به اینكه بافت های فرسوده لطمه پذیرترین سكونتگاهها در مقابل زلزله هستند، افزود: سالها است كه می خواهیم تحول بزرگی در منطقه سیروس انجام دهیم اما موفق نشده ایم.


منبع:

1398/07/09
14:16:13
5.0 / 5
4558
تگهای خبر: ابزار , روستا , شركت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان