پمپئو خواهان توقف پروازهای ماهان ایر به ایتالیا شد

پمپئو خواهان توقف پروازهای ماهان ایر به ایتالیا شد به گزارش بازسازی خانه وزیر خارجه آمریكا در دیدار با همتای ایتالیایی خود با تكرار ادعاهای واهی ضد ایران، خواهان توقف پروازهای ماهان ایر به ایتالیا شد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از مهر، مایك پمپئو وزیر خارجه آمریكا در دیدار اخیر با همتای ایتالیایی، به او گفته باید ضد به زعم وی رفتار تهاجمی ایران، با یكدیگر متحد باشند.
در نسخه ای از اظهارات پمپئو كه از جانب وزارت خارجه آمریكا انتشار یافت، او حتی مدعی می شود كشورهای اروپایی كم كم چشمشان را به روی این حقیقت كه ایران مهاجم است باز كرده اند و این مورد از تصمیم رم در خصوص عدم تمدید دسترسی شركت هواپیمایی ماهان ایر به روی ایتالیا مشخص است و واشنگتن هم از این بابت قدردان است.
گفتنی است وزارت خارجه آمریكا در حالی از قطعیت تصمیم ایتالیا درمورد ماهانایر حرف می زند كه بخش ایتالیایی «هافینگتون پست» می گوید وی همتای ایتالیایی را به لغو مجوزهای این شركت هواپیمایی ایرانی ترغیب كرده است.
بی بی سی هم به نقل از پمپئو نوشت: آمریكا به خوبی روشن كرده كه شركت هواپیمایی ماهان در پشتیبانی از فعالیت های سپاه پاسداران ایران نقش دارد.
به نوشته بی بی سی، وزیر امور خارجه آمریكا مستقیما درباره احتمال مجازات ایتالیا در صورت همكاری نكردن با این تحریم ها صحبت نكرده اما در پاسخ به سوال خبرنگاری كه پرسیده بود با عنایت به تداوم عملیات پرواز هواپیماهای ماهان به شهرهای ایتالیا، آیا این كشور در خطر تحریم قرار دار، مدعی شد: من گمان نمی كنم هیچ كدام از رهبران ایتالیا خواستار پشتیبانی از صدمه و وحشتی باشند كه ایران به جهان وارد كرده است. ما می توانیم نشان بدهیم كه ماهان ایرلاین بخشی از این صدمه است.
پمپئو همینطور از ضرورت مقابله با نیكلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا سخن گفت و ادعا نمود حالا كه وضعیت به لحاظ مادی تغییر كرده، تحریم های اتحادیه اروپا ضد روسیه هم باید برقرار باشد.
در این میان، چین هم از گزند افترا های پمئو در امان نبود و باز هم به كوشش برای نفوذ سیاسی و زیر سوال بردن حق حاكمیت دیگر كشورها از طریق دیپلماسی اقتصادی متهم شد.

1398/07/12
14:07:16
5.0 / 5
4707
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان