چه كسانی می توانند در طرح ملی مسكن ثبت نام كنند؟

چه كسانی می توانند در طرح ملی مسكن ثبت نام كنند؟ به گزارش بازسازی خانه محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی شروط ثبت نام در طرح ملی مسكن رسما اعلام و طرح هلی ویژه این وزارتخانه برای خانه دار شدن كارمندان و كارگران را شرح داد.به گزارش بازسازی خانه به نقل از خبر آنلاین، وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: تاهل، سابقه سكونت در شهر موردتقاضای مسكن و همینطور عدم بهره مندی از امكانات و تسهیلات دولتی در خرید واحدهای مسكونی همچون شروط ثبت نام در این طرح است.
محمد اسلامی در مورد زمان آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن اظهار داشت: معرفی سامانه بنا بر وعده ای كه اعلام گردید در ۱۵ آبان انجام می شود و در همان روز پذیرش در ۱۰ استان آغاز خواهد شد.
اسلامی با یادآوری این مطلب كه آغاز طرح اقدام ملی مسكن در كلانشهرها و همچون تهران با حضور رئیس جمهور در ماه های گذشته آغاز شد، توضیح داد: در شهرهای جدید اقدامات راه اندازی حدود ۶۷ هزار واحد طرح اقدام ملی شروع شده است و در شهرهای جدید پیرامون كلانشهرها كه جامعه هدف این شركت است زمین در اختیار پروژه طرح اقدام ملی قرار می گیرد تا جامعه هدف این طرح بتوانند بهره مندی لازم را در مورد رفع نیاز مسكن داشته باشند. به قول وی تمامی تلاش در طرح اقدام ملی مسكن این است كه زندگی مردم در واحدهای مسكونی و در محلات شان مناسب و مطلوب باشد. قبل از این چهار شرط برای ثبت نام در طرح ملی مسكن اعلام شده بود كه عبارت بودند از تأهل، نداشتن مالكیت خصوصی، عدم استفاده از امكانات دولتی از قبیل زمین، آپارتمان یا تسهیلات ویژه یارانه دار و داشتن سابقه سكونت در شهر مورد تقاضا ؛ بدین سان با بیان وزیر سه شرط هم اكنون برای ثبت نام مد نظر سیاستگذار است.
این مقام مسئول و سیاستگذار با تاكید بر اینكه مجموع اقدامات اشاره شده با هدف جریان سازی تولید مسكن و كسب اطمینان و اعتماد مردم برای تولید مسكن در مناطق شهری است، اظهار داشت: راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسكونی در سال های ۹۸ و ۹۹ و همینطور سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسكن روستایی همچون برنامه هایی است كه در دستور كار قرار دارد. در نظر داریم تا این تعداد را به رقم ثابت در سال برسانیم و در دولت های آینده این طرح ادامه یابد.

وی همینطور اظهار داشت: در نظر است تا در بعضی از مناطق مستعد زمین به صورت گروهی در اختیار متقاضین قرار گیرد تا متقاضیان خود به صورت گروهی مبادرت به ساخت و ساز كنند.
طرح های ویژه برای خانه دار شدن كارمندان و كارگران
محمد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: تفاهمنامه هایی با بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، وزارت آموزش و پرورش، وزارت دفاع و وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعی برای خانه دار شدن شاغلان آنها به امضا رسید و وزارت راه برای سایر نهادها و سازمان ها آماده همكاری در مورد طرح مسكن می باشد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به امضای تفاهمنامه با بنیاد مستضعفان و آغاز پروژه مشترك با آن بنیاد، اظهار نمود: با وزارت كار هم برای مسكن كارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی تفاهمنامه ای به امضا رسید. بر این اساس در حال مذاكره با این وزارتخانه هستیم تا بتوانیم زمین را در اختیار آنها قرار دهیم تا بتوانند جامعه كارگری و بازنشستگان را تحت پوشش این طرح و تامین مسكن قرار دهند.
۲۲۳۲۲۳

1398/08/11
20:59:22
5.0 / 5
5155
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان