نماینده شاهرود و میامی در مجلس؛

كریدور راه آهن شمال-جنوب تایید شد

كریدور راه آهن شمال-جنوب تایید شد به گزارش بازسازی خانه نماینده شاهرود و میامی در مجلس با اشاره به بهبود شاخصهای توسعه در شرق استان سمنان، اظهار داشت: اتمام مطالعات توجیهی و تایید پروژه كریدور راه آهن شمال-جنوب یكی از این زیرساخت ها است.سید حسن حسینی شاهرودی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینكه شاخصهای سرمایه گذاری و توسعه در سطح شرق استان سمنان رو به رشد هستند، اظهار داشت: مطالعات توجیهی پروژه كریدور راه آهن شمال به جنوب شامل اینچه برون، شاهرود، طبس به اتمام رسید و طی نشست اخیر با وزیر راه و شهرسازی با نظر مثبت این وزارتخانه تائید شده است.
وی همینطور اضافه كرد: این پروژه كه نه تنها شاهرود و استان سمنان را منتفع خواهد نمود بلكه بعنوان یك كریدور ریلی فراملی شناخته می شود، می تواند شاهراه ریلی میان كشورهای آسیای میانه و آسیای غربی و اروپا باشد كه این كشورها را به آب های آزاد متصل می سازد.
افزایش ۲۰ برابری ترانزیت كالا با تحقق كریدور راه آهن شمال-جنوب
عضو خانه ملت بابیان اینكه شاهرود در مركز كریدور ریلی شمال به جنوب و شرق به غرب قرار می گیرد، ابراز كرد: با انجام این پروژه، حجم ترانزیت كالا در این راه به ۲۰برابر افزایش خواهد یافت و می تواند فواید اقتصادی خوبی به كل كشور برساند.
حسینی شاهرودی ضمن ابراز اینكه تابحال چند هلدینگ بزرگ داخلی و خارجی برای اجرای این عملیات عظیم و راهبردی به صورت بی اوتی و فاینانس اعلام آمادگی كرده اند تا در این پروژه همراهی داشته باشند، اظهار داشت: از جانب دیگر با امضای تعدادی از نمایندگان استان های منتفع، پروژه مذكور از سال قبل در پیوست ۲۰ بودجه سنواتی كل كشور قرار گرفت و هرساله ردیف اعتباری مشخصی برای اجرای كامل به آن تخصیص خواهد یافت.
وی درباره دیگر اقدامات انجام شده در سال های اخیر، ابراز كرد: مشكلات عدیده البرز شرقی كه می رفت به حوزه تولید صدمه برساند و یك هزار و ۲۰۰ نفر را بیكار كند امروز خوشبختانه حل و ۵۰۰ شغل جدید هم در این مجموعه ایجادشده است.
ایجاد ظرفیت ۱۰۰۰ اشتغال در معادن مس و سرب
نماینده شاهرود و میامی در مجلس همینطور بابیان اینكه در سه سال گذشته، شش معدن به فراوری رسیده است، اظهار داشت: معادن مس و سرب بالغ بر یك هزار نفر اشتغال و چند پروژه بزرگ اقتصادی و صنعتی ازجمله فاز دو و سه فولاد شاهرود و راه اندازی كارخانه ۳۰۰ تنی ذوب آهن شاهرود و طرح توسعه طب پلاستیك در زمره اقدامات انجام شده هستند.
حسینی شاهرودی بابیان اینكه راه اندازی كارخانه تولید كاغذ از كربنات كلسیم یا آهك در شاهرود از دیگر طرح هایی است كه برای انجام آن رایزنی های لازم صورت گرفته است، اظهار داشت: این طرح می تواند كشور را از واردات كاغذ بی نیاز و جنگل ها را حفظ كند از جانب دیگر این طرح می تواند اشتغال خوبی را هم به شرق استان سمنان تزریق كند.

1398/08/14
10:09:34
5.0 / 5
5345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان