در دیدار وزرای راه و دفاع بررسی شد؛

آخرین وضعیت راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كاركنان نیروهای مسلح

آخرین وضعیت راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كاركنان نیروهای مسلح بازسازی خانه: وزرای راه و شهرسازی و دفاع دومین دیدار مسكنی خود ظرف 5 ماه اخیر را برگزار كردند كه در این دیدار آخرین وضعیت راه اندازی 100 هزار واحد مسكونی برای كاركنان نیروهای مسلح بررسی گردید.به گزارش بازسازی خانه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سومین نشست شورای راهبردی راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی نیروهای مسلح كه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و معاونان دو وزیر در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، از تمامی دست اندركاران بخش مسكن در وزارت راه و شهرسازی و همین طور همكاران خود در نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع تشكر كرد.
امیر حاتمی ضمن تاكید بر این مطلب كه در اجرای تفاهم نامه راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كاركنان نیروهای مسلح، گام های مهمی برداشته شده است، تكالیف دست اندركاران اجرای این تفاهم نامه را در وزارت دفاع، اعلام نمود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اشاره كرد: درباب واحدهای مسكونی مهری كه از طرف وزارتخانه راه و شهرسازی برای اجرای این تفاهم نامه تخصیص یافته است، تا ۳۰ آذرماه سالجاری، بررسی و نتایج گزارش شود.
امیرحاتمی اظهار داشت: اگر مناطقی واحدهای مسكونی مهر شناسایی و قابل استفاده بود، منعكس و پیگیری شود.
وی اشاره كرد: واحدهای مسكونی مهر در هشتگرد به صورت خاص، بررسی میدانی شود. برای اینكه قسمتی از هشتگرد برای هركدام از نیروهای مسلح (ارتش، سپاه و نیروی انتظامی) قابل استفاده می باشد.
وزیر دفاع و پشتبیانی نیروهای مسلح اعلام نمود: از همكاران نیروهای مسلح درخواست دارم كه درباب بررسی موارد اهتمام ویژه داشته باشند تا راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی نیروهای مسحل، سوژه تفاهم نامه دو وزارتخانه، محقق شود. ما وزرا وقت نداریم و كمتر از ۲۰ ماه وقت داریم و باید به كار سرعت بدهیم.
وی اظهار داشت: اقشار هدف این طرح واقعا نیازمند مسكن هستند و مهمست كه ما اینكار را بعنوان كاری جهادی و انقلابی به صورت جدی دنبال نماییم.
امیرحاتمی اعلام نمود: در مورد شهرهای جدید ۲۲ هزار واحد مسكونی در شهرهای جدید توافق شده است. بدین معنا توان ساخت و ساز نیروهای مسلح باید با قدرت پای كار بیاید. ما آنجا می سازیم بخشی را كه نیاز داریم استفاده می نماییم و مازاد بر نیاز نیز در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می گیرد تا برای سایر اقشار مورد استفاده قرار بگیرد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اشاره كرد: توان مهندسی نیروهای مسلح توان مناسبی است و خواهشم این است كه این ساخت و ساز با سرعت صورت گیرد.
امیرحاتمی اظهار داشت: در مورد ۵۸ هزار واحدی كه فاقد زمین است، با عنایت به مجموعه كاری كه در هر دو وزارتخانه راه و دفاع انجام شده است، ظرف ۳ هفته آینده برای ۵۸ هزار واحد از بین مجموعه زمین های گزینه ها مشخص و تعیین شود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: انتظار است تا نیروهای مسلح با تمامی توان در اجرای این تفاهم نامه همكاری داشته باشند.
امیرحاتمی اشاره كرد: در مناطقی كه نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همین طور نیروی انتظامی زمین دارند در اختیار اجرای این طرح قرار بدهند و مازاد را برای سایر اقشار جامعه در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار بدهند.
وی بر بازگشت سرمایه نیروهای مسلح در صورت راه اندازی مازاد واحدهای مسكونی و اختصاص آن به وزارت راه و شهرسازی اصرار كرد و اظهار داشت: مشكلات با شهرداری باید جداگانه و با مساعدت وزیر راه و شهرسازی و مكاتباتی كه از طرف وزارتخانه راه و شهرسازی با شهرداری انجام می شود پیگیری شود. امیدواریم با مساعدت وزیر مشكلات با شهرداری ها را حل و فصل نماییم.
وی افزود: تامین مالی از طرف نیروهای مسلح با همكاری مدیرعامل بانك مسكن صورت گیرد. امیدواریم با همكاری بانك مسكن و سایر ظرفیت ها همچون وام «حكمت»، ظرفیت ها، منسجم و یكپارچه شوند و به كار سرعت ببخشد.
امیرحاتمی از آغاز راه اندازی قسمتی از تفاهم نامه ۱۰۰ هزار واحد مسكونی در شاهین شهر اصفهان آگاهی داد و اظهار داشت: شاهین شهر اصفهان به صورت خاص در دستور كار قرار بگیرد و چنانچه ظرفیت مازاد باشد، به سایر اقشار از طرف وزارت راه و شهرسازی، تخصیص یابد.
وی بر تقویت تعامل وزارت دفاع با وزارت راه و شهرسازی برای راه اندازی و تكمیل ۱۰۰ هزار واحد مسكونی كاركنان نیروهای مسلح اصرار كرد و اظهار داشت: همكاران نیروهای مسلح به كارگروه ها اطلاعاتی را كه نیاز دارند ارائه دهند و به كار سرعت بدهند.
گفتنی است این دومین دیدار دو وزیر در حوزه مسكن بعد از امضای تفاهم نامه در ۲ تیر ماه امسال برای راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد مسكونی ویژه پرسنل نیروهای مسلح در اراضی متعلق به دو وزارت خانه است.


منبع:

1398/09/04
14:46:28
5.0 / 5
4822
تگهای خبر: احداث , بانك , راه اندازی , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بازسازی آپارتمان - ریمونت - Remont.ir

بازسازی خانه - ریمونت - Remont.ir
remont.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازسازی خانه محفوظ است

بازسازی خانه

بازسازی ملک و آپارتمان